فقط یک شهرستان لرستان، کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد دارد


پاعلم 1400/04/13 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان می‌گوید: فقط در یک شهرستان استان، کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد وجود دارد.

محمود آشناگر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۳۵ کمپ مجاز ترک اعتیاد در لرستان وجود دارد و از طریق متولیان به طور مرتب این کمپ‌ها مورد بررسی و بازدید قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه فقط در یک شهرستان لرستان کمپ غیرمجاز وجود دارد، ادامه داد: ۱۳ کمپ غیرمجاز در خرم‌آباد وجود دارد که پلمب شده‌اند اما برخی از این کمپ‌ها با فک ‌پلمب دوباره به فعالیت ادامه می‌دهند.

آشناگر افزود: حتی بعضی از این کمپ‌های غیرمجاز در جای دیگر به فعالیت ادامه می‌دهند و مشکلات زیادی هم ایجاد می‌کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان یادآور شد: در سالیان گذشته تعداد کمپ‌های غیرمجاز در خرم‌آباد حدود ۱۰ مورد بود که افزایش یافته‌اند. سه کمپ غیرمجاز نیز در بروجرد وجود داشت که مجوز گرفته‌اند.

وی با یادآوری اینکه سازمان بهزیستی متولی کمپ‌های ترک اعتیاد است، تصریح کرد: اگر اسامی کمپ‌های مجاز توسط دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی اعلام شود، موثر خواهد بود و مردم می‌دانند که نباید به کمپ‌های غیرمجاز مراجعه کنند.

آشناگر با اشاره به اینکه فک‌پلمب کمپ‌ها یک تا شش ماه زندانی دارد، تاکید کرد: اگر این مورد اجرا و با خاطیان برخورد شود، دیگر هر کسی به خودش اجازه نمی‌دهد که با فک ‌پلمب به فعالیت ادامه دهد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

2 + یازده =

0 دیدگاه