فعالیت ۲ کمیسیون ویژه نماز در سپاه لرستان


پاعلم 1400/08/22 دقیقه مطالعه
فعالیت ۲ کمیسیون ویژه نماز در سپاه لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه پاسداران سهم مسئولیت بیشتری در اقامه نماز و صیانت از آن دارند، گفت: دو کمیسیون منزلت نماز و اقامه نماز در سپاه لرستان فعال هستند.

مرتضی کشکولی، امروز، ۲۲ آبان‌ماه، در نخستین همایش نماز سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، اظهار کرد: نماز ناهی فحشا و معیار قبولی اعمال است، کمااینکه در بیانی از نبی مکرم اسلام(ص) به‌جا آورنده نماز اول وقت موجب خشنودی خداست.

وی با اشاره به اینکه پاسداران انقلاب اسلامی سهم مسئولیتی در جهت اقامه نماز دارند، ادامه داد: اگر پاسداران از نماز صیانت کرده، عامل به نماز اول وقت بوده و نماز جماعت را مهم بشمارد استحکام شخصیت پاسداری او کامل می‌شود.

کشکولی با اشاره به اینکه دو کمیسیون اقامه نماز و منزلت نماز در سپاه لرستان فعال است که عمده مصوبات آنان اجرایی می‌شود، افزود: در سال ۹۷ با شیوع ویروس کرونا، ۲۳ جلسه کمیسیون منزلت نماز برگزار و ۱۱۴ مصوبه تصویب شد که از این تعداد ۱۱۰ مصوبه اجرایی شد.

کشکولی با اشاره به اینکه با وجود شیوع ویروس کرونا طرح نکوداشت نماز در کمیسیون منزلت نماز اجرا می‌شود، ادامه داد: تشویق فعالان پایور و وظیفه و مناسب‌سازی فضای حسینیه‌ها از سوی این کمیسیون پیگیری می‌شود، به‌طوری‌ که حسینیه ثارالله تیپ ۵۷ بیش از یک هزار و ۲۰۰ متر زیربنا دارد و سال ۹۵ مبلغ ۴۸۷ میلیون برای تجهیز و فضاسازی آن هزینه شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تأکید بر اینکه حسینیه عاشقان ثارالله سپاه ناحیه خرم‌آباد با ۶۰۰ متر مربع زیربنا پایگاه برگزاری مراسم مختلف فرهنگی است، افزود: سه سالن ورزشی سپاه نواحی چگنی، بروجرد و کوهدشت به حسینیه تبدیل شد و تمام حسینیه‌های سپاه لرستان کتابخانه دارند.

وی با اشاره به ساخت مسجد در کوی امام رضا(ع) بسیجیان خرم‌آباد، گفت: از حیث شکلی و سخت‌افزاری کمبودی برای اقامه نماز در مراکز و نواحی سپاه لرستان وجود ندارد و در تمام مراکز نماز جماعت برقرار است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

هجده + نه =

0 دیدگاه

Choose a style: