فرماندار خرم‌آباد: شورای شهر باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد


پاعلم 1400/05/14 دقیقه مطالعه
فرماندار خرم‌آباد: شورای شهر باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ ، ” جعفر طولابی” روز پنجشنبه در جلسه تحلیف شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان خرم آباد اظهار داشت: قانون مداری و قانون محوری باید اساس کار اعضای شورا باشد ، اگر شورای شهر، قانون را محور کار خود قرار دهد و بر اساس مبانی قانونی عمل کند، هیچ مانعی بر سر راه موفقیت شورا قرار نخواهد گرفت.

 وی اضافه کرد: شورای شهر باید نگاه جامع، علمی و کارشناسی‌ به مسائل و موضوعات شهری داشته باشد و به عنوان یک مجموعه تصمیم‌ گیر و تصمیم ساز در شهرداری، باید براساس مصوبات قانونی منشور کار شهرداری را تصویب و در اختیار آنها قرار بدهند.

طولابی با بیان اینکه شورای شهر باید ارتباط و تعامل با همه اقشار مردم را در دستور کار خود قرار دهد تاکید کرد: اعضای شورا باید مسائل ومشکلات مردم، پیشنهادات و انتقادات سازنده آنها را بشنوند و مردم را در امور خدمات، عمران و توسعه شهری مشارکت بدهند، چرا که امروز مهم ترین محور برای توسعه شهری بکارگیری توانمندی های مردمی و بخش خصوصی است.

وی افزود: اگر بنا باشد صرفا به بودجه شهرداری اکتفا کنیم، کاری را در رابطه با توسعه شهری نمیتوانیم انجام بدهیم، بنابراین باید ظرفیت ها و استعداد ها را شناسایی کرد که این استعداد های بالقوه به استعداد های بالفعل تبدیل شوند.

 طولابی در خصوص فعال کردن کمیسیون های زیر مجموعه شورای شهر افزود: شورای شهر باید طبق قانون کمیسیون های تخصصی ای را تعیین کند که به عنوان بازوان شوراها بتوانند در حوزه عمرانی، اجتماعی‌ و فرهنگی در اجرای منویات و اهدافی که قانون برای شورای شهر تعیین کرده است ورود تخصصی پیدا کنند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :