غرق شدگی در رودخانه‌های لرستان ۲۸ درصد کاهش یافت


پاعلم 1400/03/31 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ ” حمید نظیفی ” روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: در ۲ ماهه ابتدایی امسال پنج نفر بر اثرغرق شدگی در لرستان جان باختند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات هفت نفر (۲ نفر زن و ۵ نفر مرد) بود، ۲۸ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: رودخانه ها همواره در صدر آمار تلفات غرق شدگی قرار دارند و در آمارهای پزشکی قانونی بیشترین مرگ بر اثر غرق شدگی در روخانه ها رخ می‌دهد.

وی افزود: بر اساس آمار تعداد قابل توجهی از موارد غرق‌شدگی در رودخانه ها و آب‌های کم عمق اتفاق می افتد، اداره کل پزشکی قانونی استان لرستان ضمن درخواست از هم استانی ها برای اجتناب از سفرهای غیرضروری در شرایط کرونایی، پیشگیری از غرق‌شدگی در رودخانه ها را توصیه کرد.

وی بیان کرد: آشنایی با فنون اولیه شنا، آشنایی با محدودیت ها و رعایت آن‌ها از ابتدایی ترین الزامات قبل از شنا است همچنین اطلاع از وضعیت عمق آب قبل از تصمیم به شیرجه زدن و حتی قبل از ورود به آب ضروری می‌باشد؛ چرا که شیرجه در آب های کم عمق خطر ضربه به سر و نیز شکستگی گردن را به دنبال دارد، همچنین ورود به آب‌های عمیق برای مبتدیان، خطر غرق شدگی را افزایش می دهد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

15 + 11 =

0 دیدگاه