علم دریچه‌ای به سوی پیشرفت و آگاهی است


پاعلم ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ دقیقه مطالعه
علم دریچه‌ای به سوی پیشرفت و آگاهی است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس دانشگاه لرستان گفت: علم و دانش دریچه‌ای به سوی پیشرفت و آگاهی انسان است.

علی نظری، هفتم آذرماه در آیین تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه لرستان که در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: علم و دانش دریچه‌ای به سوی پیشرفت و آگاهی انسان است.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌های ارزشمندی وجود انسان در آموزه‌های قرآنی، کسب علم و دانش است.

نظری تصریح کرد: تسخیر فرشتگان و هستی، زمانی برای انسان شدنی شد که خداوند به انسان اسماء خود را تعلیم داد و انسان به دانش اسمایی آگاه شد.

رئیس دانشگاه لرستان افزود: هر داده دانشی، کلید رازی از چیستان‌های طبیعت است که پرده از روی پدیده پنهانی برمی‌دارد و ما را با پیوندی میان دو یا چند چیز آشنا می‌کند.

وی بیان کرد: علم و دانش دریچه‌ای است به دنیای پیشرفت و آگاهی که می‌تواند انسان را بر بال معجزه‌ آسایش بنشاند و به اوج برساند، همه‌ وسایل و ابزاری که ما امروزه استفاده می‌کنیم و باعث به وجود آمدن تفاوت اساسی بین زندگی گذشته و امروز شده نتیجه‌ تلاش و علم و دانشی است که انسان آن‌را کشف کرده و به‌کار گرفته است.

نظری خطاب به دانشجویان برتر، گفت: امروز شما دانشجویان ممتاز دانشگاه پرچم‌دار علم و دانش در دانشگاه لرستان هستید، امیدوارم با تلاش و پشتکار بیشتری در این مسیر قدم بردارید.

رئیس دانشگاه لرستان ضمن شادباش به دانشجویان برتر و برگزیدگان المپیاد دانشجویی، از دکتر غلامرضایی، مدیریت پیشین استعدادهای درخشان دانشگاه لرستان هم به خاطر اقدامات انجام شده، قدردانی کرد.

حمایت از استعدادها و ظرفیت‌های انسانی کشور و استان

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان نیز از برگزارکنندگان این آیین قدردانی کرد و گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان از چنین آیین‌هایی با هدف حمایت از استعدادها و ظرفیت‌های علمی کشور و استان، حمایت می‌کند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =

Rating*

Choose a style: