عضویت ۲۶۲ نفر از طلاب لرستانی در کارگروه «گام‌های خوشبختی»


پاعلم 1400/06/25 دقیقه مطالعه
عضویت ۲۶۲ نفر از طلاب لرستانی در کارگروه «گام‌های خوشبختی»


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون حوزه علمیه خواهران لرستان با اشاره به برگزاری سلسله نشست‌های «گام‌های خوشبختی» در استان، گفت: ۲۶۲ نفر از طلاب لرستانی در کارگروه مجازی «گام‌های خوشبختی» که شامل پرسش و پاسخ و مشاوره است، عضو هستند.

سمیه عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، از برگزاری سلسله نشست‌های «گام‌های خوشبختی» ویژه طلاب متأهل در استان خبر داد و افزود: مرحله اول این نشست‌ها با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین اخوی، از اساتید حوزه و دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار شده است که ۷۰ نفر از بانوان طلبه متأهل به‌همراه همسران‎شان در این نشست شرکت داشتند.

وی افزود: در این نشست طلاب با مباحث همسرداری، ارتقای مهارت‌های ارتباطی بین زوجین، چگونگی حل مسئله و تعارضات، تفاوت‌های زن و مرد، مهارت‌های زناشویی، ارتباط در سیستم خانواده آشنا شدند.

عزیزی از تشکیل یک گروه مجازی پرشس و پاسخ و مشاوره در رابطه با زندگی متأهلی ویژه طلاب متأهل استان خبر داد و اضافه کرد: ۲۶۲ طلبه لرستانی عضو این گروه مجازی هستند و پاسخ سؤالات مطرح شده خود را در رابطه با زندگی زناشویی و مهارت‌های زندگی از حجت‌الاسلام والمسلمین اخوی دریافت می‎کنند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان از برگزاری مراحل دوم و سوم طرح «گام‌های خوشبختی» ویژ طلاب خواهر متأهل استان و همسران‌شان در صورت مساعد شدن وضعیت کرونایی استان به‌صورت حضوری خبر داد و اضافه کرد: همچنین دوره‌های تربیت مبلغ دانش‎آموزی ویژه مبلغین استان لرستان در بستر فضای مجازی برگزار می‏‎شود و طلاب خواهر و برادر مدارس علمیه استان لرستان که علاقه‌مند به شرکت در این دوره‌ها هستند می‎توانند به لینک http://karbordi.ismc.ir/course/view.php?id=۱۰۱۵۴ و رمز عبور lorestan مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه این دوره‌ها در سرفصل‌هایی شامل ویژگی نوجوان‎های امروزی، چیستی تربیت و اهداف تربیت، روش تبلیغ در مدارس، مدیریت تحصیلی، نقش ورزش در تربیت دینی و ویژگی‎های مربی و معلم برگزار می‏‌شود، گفت: این دوره در بازه زمانی ۱۷ تا ۳۱ شهریورماه، برگزار می‏‎شود و شرکت برای داوطلبانی که در مصاحبه قبول شده‎اند برای اعزام به مدارس الزامی است. همچنین از طرف مرکز آموزش‎های کاربردی و مهارتی حوزه به شرکت‎کنندگانی که دوره را با موفقیت بگذرانند گواهی اعطا خواهد شد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: