ظرفیت گردشگری لرستان فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است


پاعلم 1400/03/06 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ محمود ثمینی روز پنجشنبه در دیدار معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: لرستان دارای طبیعت بکر و موهبت های خدادادی کم نظیری است که این استان را به یک مکان ویژه به لحاظ ظرفیت های گردشگری تبدیل کرده است.

وی گفت: با توجه به اینکه تمامی مناطق لرستان قابلیت تبدیل شدن به ثروت را دارد، اطلاع رسانی ظرفیت های گردشگری نقش موثری در جذب گردشگر و توسعه اقتصادی استان ایفا خواهد کرد .

وی بیان کرد: توسعه صنعت گردشگری ارتباط مستقیمی با زیرساخت ها دارد که لازم است در جهت ایجاد آنها به خصوص با هدف خدمت رسانی به گردشگران اقدام شود .

معاون استاندار لرستان افزود: شیوع بیماری کرونا موجب آسیب به مشاغل بسیاری شد که صنعت گردشگری نیز از این موضوع بی نصیب نمانده و رکود بی سابقه گردشگری را در دنیا شاهد بودیم .

ثمینی ادامه داد: باید در نظر داشت کرونا همیشگی نیست و روزی به پایان می رسد که لازم است از فرصت بوجود آمده برای جذب سرمایه گذاران و ایجاد زیرساخت ها استفاده کرد .

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری هستند که باید با تسهیل گری زمینه حضور آنها در استان به خوبی فراهم آید .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تاکید کرد: می توان از ظرفیت های قانون برای رفع مشکلات و موانع حضور سرمایه گذاران در استان بهره برد و با تولید ثروت از طریق گردشگری به بالا بردن توان اقتصادی مردم استان کمک کرد .

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

2 − یک =

0 دیدگاه