طرح نسخه نویسی الکترونیکی در لرستان تکمیل می‌شود


پاعلم 1400/07/19 دقیقه مطالعه
طرح نسخه نویسی الکترونیکی در لرستان تکمیل می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ شاهدخت فتحی بیرانوند روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: با اجرای ۱۰۰ درصدی طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در تمام شهرستان‌های استان لرستان به دنبال استانی به صورت کاملاً الکترونیک خواهیم بود.

وی ادامه داد: طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک به خوبی در شهرستان‌های استان در حال اجرا است و در بخش خصوصی این طرح به صورت ۱۰۰ درصدی و در بخش دولتی نیازمند به تلاش بیشتر که به زودی تکمیل خواهد شد تا بتوانیم لرستان را به استانی الکترونیک تبدیل کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان بیان کرد: با اجرای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی می‌توان خدمات بیمه را به صورت مطلوب به مردم ارایه کرد.

وی بیان کرد: در راستای این طرح از ابتدای سال کاهش کاربرد دفترچه‌های بیمه سلامت اعم از همگانی، روستاییان و عشایر، کارکنان دولت و سایر اقشار به صورت مرحله ای در دستور کار قرار گرفته  است.

وی افزود: بیمه شدگان بدون نیاز به برگه دفترچه جهت انجام ویزیت و دریافت خدمات صرفاً با ارائه کد ملی یا صفحه اول دفترچه می توانند از خدمات تشخیصی درمانی بهره مند شوند.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۶۰هزار نفر ( حدود ۶۷ درصد جمعیت لرستان) تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۶۷۳ هزار و ۹۲۸ نفر جزو صندوق روستاییان، ۱۳۱هزار و ۴۰نفر صندوق کارمندی، چهار هزار و ۷۹۹ نفر صندوق ایرانیان، ۱۹۸ هزار و ۳۳ نفر صندوق همگانی و ۷۰ هزار و ۸۲۳ نفر سایر اقشار می باشند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: