طرح اشتغال بسیج جامعه زنان لرستان تدوین می‌شود


پاعلم 1401/09/07 دقیقه مطالعه
طرح اشتغال بسیج جامعه زنان لرستان تدوین می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: طرح اشتغال بسیج جامعه زنان استان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و سند ۱۰ ساله اعتلاء بسیج تدوین می‌شود.

علی جهانی، هفتم آذر در جلسه بررسی اولیه طرح تدوین سند راهبردی اشتغال و کارآفرینی ناحیه بسیج خواهران، با بیان اینکه سند بالادستی اعتلای بسیج، بیانیه گام دوم انقلاب است، اظهار کرد: فرهنگ بسیجی و اراده و تلاش بسیجیان مهم‌ترین راه گشای مشکلات امروزی جامعه بوده و حمایت از این قشر انقلابی تداوم راه بسیجیان در دفاع و توسعه کشور است.

وی با اشاره به توانمندی زنان بسیجی از طریق آموزش‌های مهارتی، افزود :در اولین گام باید در خصوص مهارت‌افزایی و یادگیری یک مهارت برای این بانوان از طریق مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای اقدام کرد تا در مرحله بعد زمینه اشتغال این افراد به راحتی فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه تدوین طرح اشتغال بسیج جامعه زنان استان سند راهی برای اجرای بهتر آن است، گفت: با توجه به اهمیت اشتغال زنان و کمک به معیشت خانواده در راستای سند اعتلای بسیج با همکاری دستگاه‌های اجرایی باید سند اشتغال بسیج جامعه زنان تدوین و عملیاتی شود.

وی گفت: طرح اشتغال بسیج جامعه زنان استان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و سند ۱۰ ساله اعتلاء بسیج تدوین می‌شود.

جهانی افزود: این اداره‌کل با برنامه‌ریزی در جهت پرداخت تسهیلات لازم به جامعه هدف می‌تواند کمک شایانی در این زمینه انجام دهد.

در ادامه مریم سپهوند، مسئول ناحیه بسیج خواهران لرستان، اظهار کرد: لازم است طرح اشتغال بسیج جامعه زنان استان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و سند ۱۰ ساله اعتلاء بسیج تدوین شود.

وی در ادامه افزود : یکی از اهداف بسیج جامعه زنان استان توانمندسازی بانوان کارآفرین بسیجی و ایجاد اشتغال برای آنان است زیرا با ایجاد اشتغال می‌توان در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش زیادی ایفا کرد.

گفتنی است در این جلسه کلیات طرح بررسی و مقرر شد که ضمن تأکید بر اسناد بالادستی همچون سند اشتغال لرستان، گام دوم انقلاب، جهاد تبیین و … مشارکت و همکاری ادارات متولی اشتغال نیز مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 4 =

Rating*

Choose a style: