ضرورت تحریف‌زدایی از واقعیت‌ها در جهاد تبیین


پاعلم 1401/11/10 دقیقه مطالعه
ضرورت تحریف‌زدایی از واقعیت‌ها در جهاد تبیین


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر ضرورت تحریف‌زدایی از واقعیت‌ها در جهاد تبیین تاکید کرد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی امروز  دهم بهمن در جمع کارکنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، اظهار کرد: جهاد تبیین یعنی فرهنگ جهاد را در جامعه نگه داشتن و یکی از مهمترین ابعاد جهاد تبیین تحریف‌زدایی از واقعیت‌ها است.

وی افزود: از آنجا که انقلاب خواهان ماندن در صراط مستقیم است، دشمن دارد و چون دشمن دارد، محافظ می‌خواهد.

این مسئول خاطرنشان کرد: اولین و برجسته‌ترین محافظ انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

حاجی با بیان اینکه سپاه باید همراه با تنوع تهاجم دشمنان و سختی‌های جدید پاسداری از انقلاب رشد کند و البته چنین نیز هست، افزود: به گذشته نمی‌توان مغرور شد، چرا که دیدیم کسانی زمان شاه زندانی شدند، زمان دفاع مقدس جنگیدند، اما عاقبت مقابل انقلاب ایستادند.

بیان فتنه‌های بزرگ را یکی از محورهای جهاد تبیین عنوان و تصریح کرد: مردم باید بدانند انقلاب ما فتنه‌هایی را پشت سر گذاشت که هر کدامشان برای نابودی یک انقلاب کافی بود.

وی با بیان اینکه نخستین فتنه انقلاب نوپا در سال ۵۷، حزب خلق مسلمان بود، افزود: یک مرجع تقلید راس این فتنه قرار داشت و جمعی از مردم در کنارش، اما انقلاب از این فتنه عبور کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فتنه قائم مقام امام را دیگر فتنه پس از پیروزی انقلاب خواند و گفت: دومین فرد نظام و انقلاب محور فتنه و قرارگاه فتنه شد، اما انقلاب باز این فتنه را پشت سر گذاشت.

وی با مرور برخی فتنه‌های دیگر همچون فتنه‌های دهه‌ ۸۰ و ۹۰، گفت: فتنه خطرناک است، از این‌رو باید بدانیم که نخست چکار کنیم که خودمان در فتنه‌ها نلغزیم، دیگر اینکه چگونه باید انقلاب را در صراط مستقیم پاسداری و حفظ کنیم و سوم اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سنگرنشین خط مقدم پاسداری از انقلاب را روز به روز پویاتر نگه داریم.

حاجی صادقی با بیان اینکه بنا به فرمایش خداوند در قرآن کریم مومن دارای دو نوع استقامت است، افزود: نخست استقامت فکری عقیدتی، به این معنا که در فرایند فتنه‌ها و شائبه و تهاجم و فضاسازی‌های دشمن، گرفتار شک و تردید در اندیشه نشود.

انتهای پیام 

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =

Rating*

Choose a style: