صرفه جویی در مصرف سوخت از ویژگی‌های آزادراه خرم‌آباد – بروجرد است


پاعلم 1400/05/10 دقیقه مطالعه
صرفه جویی در مصرف سوخت از ویژگی‌های آزادراه خرم‌آباد – بروجرد است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ وحید کرم الهی روز یکشنبه در بازدید خبرنگاران از این طرح افزود: مسیر فعلی خرم آباد – بروجرد ۱۰۰ کیلومتر چهارخطه و راه اصلی است که شیب و گردنه های نامساعدی دارد و مسافران در فصل سرما دچار مشکلاتی می شوند.

وی با بیان اینکه مسیر فعلی در برخی موارد پاسخگوی حجم ترافیک نیست اظهار داشت: آزادراه خرم آباد – اراک در حدفاصل خرم آباد – بروجرد به طول ۶۸ کیلومتر ۶ خطه است که با عرض بیش از ۳۵ متر اجرا شده است و ۳۲ کیلومتر مسافت را کاهش می دهد.

وی گفت: کیفیت راه و سرعت مطمنه، کلاس و مشخصات بسیار مطلوبی دراین طرح وجود دارد و بدون شک باعث کاهش حواث رانندگی می شود و علاوه بر آن تاثیرات اقتصادی مثبت دارد و دسترسی به استان را تسهیل می کند.

کرم الهی گفت: مطالعات و اجرای این طرح در لرستان هفت سال طول کشیده و سه هزار میلیارد تومان برای آن هزینه شده است که انتظار می رود با بهره برداری از آن شاهد شکوفایی و رونق بیشتر اقتصادی در لرستان باشیم.

وی زیرساخت حمل و نقل را زمینه ساز رشد سایر بخش های اقتصادی دانست و تصریح کرد: بهره برداری و نگهداری از آزادراه تعداد قابل توجهی نیروی مستقیم را مشغول بکار می کند.

به گفته وی این طرح فردا دوشنبه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بهره برداری می شود و برخی نواقص جزیی آن تا ۱۰ روز آینده برطرف خواهد شد.

طول راههای لرستان حدود هشت هزار کیلومتر است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :