شیوه برخورد با جرائم متناسب با رده سنی فرد خاطی باشد


پاعلم 1400/07/18 دقیقه مطالعه
شیوه برخورد با جرائم متناسب با رده سنی فرد خاطی باشد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان بر اجرای برنامه ریزی فرهنگی در جهت آموزش خانواده ها با هدف کاهش جرائم تاکید کرد.

محمود ثمینی، امروز در هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان، اظهار کرد: خداوند متعال هیچ انسانی را فی نفسه مجرم نمی‌آفریند بلکه در طول زندگی ممکن است انسان دچار خطا و جرم شود و این که فرزندان و کودکان تحت تاثیر چه شرایطی به سمت بزه و جرم سوق داده می شوند، مهم است.

وی ادامه داد: در اجرای اقدامات پیشگیرانه بسیار مهم است موضوع آموزش کودکان، اطفال، نوجوانان و حتی خانواده‌های آنان را به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که جرائم و مشکلات در این بخش کاهش یابد.

ثمینی افزود: بهزیستی به عنوان متولی این امر در قانون معرفی شده و دستگاه‌هایی که به صراحت از آن‌ها در این رابطه نام برده شده، کمک کنند تا این اقدامات به خوبی صورت پذیرد.

معاون استاندار لرستان تأکید کرد: در موضوع برخورد با کودکان و نوجوانان، شیوه اعمال جرایم این گروه سنی بایستی متناسب با سن و شرایط زندگی آنان انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت و نقش دین، خاطرنشان کرد: توجه به آموزه‌های دینی در این قضیه بسیار مهم بوده و لازم است بر همین اساس عمل و این مباحث از دوران مهد کودک برای کودکان تعلیم داده و نهادینه شود.

ثمینی به موضوع اسناد هویتی کودکان و تحصیل آنان پرداخت و تصریح کرد: افرادی که در کانون‌های اصلاح و تربیت نوجوانان دوران محکومیت خود راه سپری می‌کنند بایستی تحت آموزش‌های تحصیلی قرار گیرند و پلیس فتا نیز با سواستفاده کنندگان از اطفال در فضای مجازی برخورد لازم را داشته باشد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

بیست − 16 =

0 دیدگاه

Choose a style: