» فرهنگی » شهدا » شهید سپهدار نوری + آلبوم عکس
شهید سپهدار نوری
شهدا

شهید سپهدار نوری + آلبوم عکس

1384/04/09 30

جانباز شهید مدافع وطن سپهدار نوری چگونه شهید شد

در ۱۶ سالگی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند، سال ۶۸ به عضویت کمیته انقلاب اسلامی و پیرو آن وارد ناجا شدند. سال ۸۰ جانباز شدند و سال ۸۴ به سوی معبود پر کشیدند

به گزارش پایگاه خبری پاعلم، مصادف با چهاردهمین سالگرد عروج ملکوتی شهید مدافع وطن سپهدار نوری یعنی ۱۳۸۴/۰۴/۰۹ موسسه شهدای ناجا مروری دارد بر زندگی این شیرمرد عرصه پیکار. شهید اهل شهرستان پلدختر استان لرستان میباشد و در مورخ ۱۳۴۷/۰۱/۰۵ در دهستان پاعلم به دنیا آمد. پاعلم جنوبی ترین نقطه لرستان و هم مرز با استان خوزستان و ایلام است.

شهید سپهدار نوری درخانواده ای مذهبی و انقلابی پیرو خط ولایت و رهبری دیده به جهان گشود، پس از گذراندن تحصیلات در مقطع ابتدایی و راهنمایی در روستا، برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان راهی دبیرستان دکترشریعتی اندیمشک شد و با آغاز جنگ تحمیلی درحالی که نوجوانی ۱۶ساله بود در دفاع از این مرز و بوم و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

لبیک به فرمان امام خمینی از یکطرف و ادامه راه شهدا از طرف دیگر چنان شهامتی در سپهدار به وجود آورده بود که شهامتش درجبهه ها زبانزد عام وخاص بود.
با اتمام جنگ شهید سپهدار این بار در عرصه ای دیگر پا میدان نهاد دفاع از امنیت مردم درسال۱۳۶۸ وعضویت درکمیته انقلاب اسلامی و با ادغام نیروهای نظامی درسخت ترین شرایط در راه مبارزه با سوداگران مرگ (قاچاقچیان) لباس سبز نیروی انتظامی برتن کرد. همچنین ایشان به ورزش نیز بسیار علاقمند بود و فوتبال را به صورت حرفه ای پیگیری می کرد.

او سال ۱۳۸۰ هم در درگیری با اشرار چند گلوله خورد و افتخار جانبازی درکسوت سبز قامتان نظم وامنیت برگ دیگریست از افتخارات این شهید بزرگوار وسرانجام درحین انجام ماموریت تأمین امنیت شهروندان درحالیکه دختران خردسالش چشم انتظار بازگشت پدر بودند در نهم تیرماه سال ۱۳۸۴ براثر درگیری با قاچاقچیان؛ پیوستن به همسنگران شهیدش نصیبش شد وبه درجه رفیع شهادت نائل گردید.
از ایشان دوفرزند به یادگار مانده است.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

صفحه اینترنتی شهید سپهدار نوری در سایت شهدای ناجا

صفحه اینترنتی شهید سپهدار نوری در سایت شهدای ناجا

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00

پاعلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 19 =

  • ×