شناسایی ۲۷ مورد نقض حریم شبکه‌های برق رسانی پلدختر


پاعلم 1400/10/28 دقیقه مطالعه
شناسایی ۲۷ مورد نقض حریم شبکه‌های برق رسانی پلدختر


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیر توزیع شرکت برق پلدختر از شناسایی ۲۷ مورد نقض حریم شبکه‌های برق رسانی این شهرستان خبر داد.

محمد طاهر متش‌پور در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: در زمینه شناسایی متجاوزین به حریم شبکه‌های برق رسانی، واحد ایمنی شهرستان پلدختر ۲۷ مورد نقض حریم را شناسایی و برای متخلفین اخطاریه صادر کرد.

وی بیان کرد: برای هفت مورد رفع حریم از شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف با پیگیری‌ها انجام شد، همچنین ۱۱ مورد کانون خطر با پیگیری‌های به عمل آمده رفع و ۱۴ جلسه آموزش ایمنی در سطح پرسنل نیروهای اداری، اجرایی، هیئات مذهبی و داربست کاران سطح شهر برگزار و نکات آموزشی ایمنی برای آنان تببین شد.  

مدیر شرکت توزیع برق شهرستان پلدختر ادامه داد: ۷۷ مورد علائم هشدار دهنده در مناطق خطر و اصلاح زیر چینی ۳۷ مورد سکوی تابلو ازجمله اقداماتی است که با پیگیری‌های واحد ایمنی به سرانجام رسید که عملکرد مطلوبی است.

وی بیان کرد: یکی‌از رخدادهای بسیار مهم، برگزاری مانور مشترک صنعت آب و برق منطقه غرب کشور در شهرستان پلدختر بود که با حضور مدیران و مسئولان شرکت‌های توزیع، آبفا، آب و برق منطقه‌ای استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان در شهرستان پلدختر برگزار شد، بر اساس سناریوی تعریف شده بارندگی‌های شدید در سطح استان به وقوع می پیوندد لذا طغیان رودخانه خسارات زیادی به راه‌ها و پل‌های ارتباطی وارد می‌کند که در این بین شهرستان که در قسمت جنوبی و مسیر خروجی رودخـانه‌های استان قرار دارد دارای وضعیت و شرایط بحرانی‌تر و دچـار خسارات و آسیب‌های بیشتری می‌شود.

متش‌پور تصریح کرد: استان‌های معین لرستان، شامل کرمانشاه، ایلام و خوزستان برای بازسازی و احیای تاسیسات از دست رفته شهرستان و برقراری شرایط به حالت عادی، اقدام به کمک و امداد رسانی به شهرستان آسیب دیده پلدختر می‌کنند، برای برگزاری موفقیت آمیز این مانور سناریوها و جلسات هماهنگی متعددی در سطح شهرستان و استان برگزار شد، با سایر مجموعه‌های وزارت نیرو در بخش‌های مختلف صنعت آب و بــرق مانند شرکت‌های توزیع، آبفا، آب و برق منطقه ای جلسات هماهنگی متعددی برگزار شد.

وی گفت:‌ برای هر استان سناروی خاص تعریف شد و در اختیار استان های معین قرار گرفت. مانور تمرینی _ آموزشی آسیب به تأسیسات زیر بنایی صنعت آب و برق شهرستان پلدختر بر اساس سناریوی از پیش تعریف شده، با حضور فرماندار و مسئولان شهرستانی و حضور ناظرین وزارت نیرو مانور به همراه ماشین آلات سنگین مانند جرثقیل های کمک دار، انواع بالابرهای خط گرم و خط سرد، خودروهای کمک دار و … با همراه داشتن یراق آلات و تجهیزات شبکه های برق رسانی به منطقه گل گل اعزام و در راستای اجرای مانور اقدام به احداث، بازسازی و اصلاح قسمت های تخریب شده نمودند و در نهایت مانور با موفقیت کامل برگزار گردید و رضایت خاطر ناظرین محترم وزارت نیرو فراهم شد.

این مسئول ادامه داد: در ۹ ماهه گذشته ۵۵۱ انشعاب عادی تک فاز ۲۹ مورد کنتور سه فاز و ۲۰ مورد انشعاب دیماندی توسط اداره خدمات مشترکین واگذار شده و همچنین جهت مشترکین جدید روستایی و شهری به متراژ چهار و نیم متر کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث و توسعه یافته و ۷۲۳۰ مورد اصلاح اطلاعات مشترکین از قبیل اصلاح آدرس، کدملی، اصلاح و ثبت شماره همراه و … توسط اداره خدمات مشترکین برق پلدختر انجام شد.

متش پور افزود: بیش از ۱۱۲ هزار قرائت از جمله اقداماتی است که توسط اداره خدمات مشترکین در ۹ ماهه انجام شد. در زمینه تست و بازرسی کنتور ۵۱۳۶ مورد کنتور تک فاز و ۶۴۷ مورد مشترک دیماندی مورد تست و بازرسی قرار گرفت. در این خصوص کنتورهای معیوب شناسایی شده ۵۲۳ دستگاه کنتور تک فاز، ۲۷ مورد کنتور سه فاز و ۱۷ مورد کنتور دیماندی معیوب شناسایی شدند.  

مدیر توزیع برق شهرستان پلدختر با بیان اینکه در ۹ ماهه سال جاری در راستای طرح اصلاح و بهسازی، در روستاهای کلک بیشه، طالقانی و چم‌مورت چولهول شبکه برق بهسازی شده است، افزود: در راستای برق‌رسانی به مناطق روستایی، پروژه برق‌رسانی به روستای دره باغ محمدحسین واقع در افرینه به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد رسیده و عملیات برقرسانی به روستای شهید شکرا… واقع در آبید گردکانه پیشرفت ۱۰۰ درصدی داشته و برق‌رسانی به روستاهای منطقه تخت چان در مرحله نصب پایه است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

Rating*