شناسایی مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین/ کشف ۳۶ دستگاه ماینر


پاعلم 1400/03/18 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس پلیس فتا لرستان از شناسایی مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین در خرم‌آباد و کشف ۳۶ دستگاه ماینر خبر داد.

سرهنگ آرش ابراهیمی در تشریح این خبر گفت: کارشناسان پلیس فتا لرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی نامحسوس و تحقیقات میدانی لازم موفق شدند مزرعه بیت کوین غیرمجاز فعال در شهر خرم‌آباد را  شناسایی و محل نگهداری دستگاه‌های ماینر (دستگاه استخراج ارز دیجیتال بیت کوین) را کشف کنند.

وی افزود: با هماهنگی مرجع قضایی و با حضور کارشناسان اداره برق استان لرستان  در بازرسی از محل استقرار دستگاه‌های استخراج رمز ارزها تعداد ۳۶ دستگاه کشف شد.

این مقام سایبری اظهار کرد: در این راستا یک نفر شناسایی و دستگیر که با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی شد.

ابراهیمی گفت: از یک سوء استقبال از رمز ارزها و افزایش نرخ آن‌ها بخصوص بیت کوین در بازارهای جهانی و از سوی دیگر وجود برق ارزان خانگی در داخل کشور باعث شده تا سود جویان با وارد کردن دستگاه‌های ماینر به‌صورت قاچاقی به داخل کشور و ایجاد مزارع استخراج رمز ارز و سرقت برق خانگی  باعث افزایش مصرف برق و بعضاً قطعی برق در مناطق وجود مزارع استخراج رمز ارز شوند.

رئیس پلیس فتا استان در پایان از شهروندان خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

4 × پنج =

0 دیدگاه