شرایط برای حضور دانش آموزان در مدارس فراهم شود


پاعلم 1400/08/29 دقیقه مطالعه
شرایط برای حضور دانش آموزان در مدارس فراهم شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان بر لزوم فراهم‌سازی شرایط برای ایجاد ارتباط حضوری دانش آموزان با مدارس تأکید کرد.

فرهاد زیویار در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا که امروز ۲۹ آبان‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گزارشی از آخرین وضعیت کشور به لحاظ بیماری، تعداد مبتلایان، مرگ براثر کرونا، لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و احیا طرح شهید سلیمانی و واکسیناسیون ارائه شد و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

وی تصریح کرد: با توجه به مصوبات جلسات قبلی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، در جلسه امروز موضوع پیگیری و نتایج نهایی این مصوبات در دستور کار قرار داشت و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته ارائه کردند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، طی ۷ روز گذشته شرایط به‌گونه‌ای بوده که آمار مبتلایان و مرگ براثر بیماری نسبت به هفته‌های قبل روندی کاهشی داشته و لازم است با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این روند نزولی ادامه پیدا کند.

زیویار با اشاره به بازگشایی مدارس و آموزش حضوری برخی از مقاطع در سال تحصیلی جاری، تأکید کرد: در بحث آموزش حضوری مقاطع ابتدایی سطح استان بنا شد در این رابطه زمینه‌سازی صورت پذیرد و لازم است شرایط برای حضور دانش آموزان در مدارس فراهم شود.

وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت بالایی که در این مقطع تحصیلی وجود دارد، ضروری است ابتدا میزان امکانات سنجیده شود تا با لحاظ همه جوانب، روزهای حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس معین شود که با در نظر گرفتن ظرفیت‌های موجود، ممکن است تعداد این روزها متغیر باشد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پنج × چهار =

0 دیدگاه

Choose a style: