سه هزار تن مرغ در کشتارگاه‌های لرستان آماده کشتار است


پاعلم 1400/06/18 دقیقه مطالعه
سه هزار تن مرغ در کشتارگاه‌های لرستان آماده کشتار است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “اسفندیار حسنی مقدم ” روز پنجشنبه در نشست کارگروه استانی تنظیم بازار مرغ اظهار داشت: ۵۰ درصد مرغ تولیدی مازاد بر نیاز استان ذخیره سازی، قطعه بندی و یا بصورت زنده به استان‌های همجوار حمل می شود.

وی افزود: به منظور حمایت از تولید گوشت مرغ و تنظیم شبکه های توزیع و رفع مشکل انباشت مرغ تولیدی در واحدهای مرغ گوشتی استان، طی چند روز آینده خروج مرغ گرم کشتاری با مجوز از کشتارگاه های استان به سایر استان‌های دارای کمبود تولید مرغ مجاز است.

وی افزود: به علت محدودیت، مرغ تولیدی به صورت زنده به ویژه مرغ تولیدی با وزن زنده پایین به کشتارگاههای طیور استان های همجوار با مجوز دامپزشکی استان صورت خواهد گرفت.

حسنی مقدم افزود: به منظور استفاده از ارزش افزوده ناشی از قطعه بندی گوشت مرغ، واحدهای دارای مجوز قطعه‌بندی داخل استان تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که در تامین مرغ مصرفی داخل استان با مشکل مواجه نشویم عملیات قطعه بندی با رعایت قیمت‌های مصوب می توانند انجام دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان شرکت پشتیبانی امور دام استان را موظف کرد نسبت به خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ سویه آرین با نرخ مصوب ۲۶هزارو۹۶ ریال و نگهداری آن بصورت منجمد در سردخانه های استان اقدام نماید تا در مواقع لزوم روانه بازار مصرف شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :