سند فرهنگی لرستان نقشه راه آینده است


پاعلم 1400/04/09 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی روز سه‌شنبه در چهارمین نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی به عنوان بازوی اجرایی شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان از کلیه افرادی که در تدوین این سند تلاش کرده اند تقدیر می کند و لازم است که سند مذکور تکمیل و در اسرع وقت ارائه شود.

وی افزود: قرار شده است که طی جلسه ای با حضور دبیران کمیته های پنج گانه ذیل شورای فرهنگ عمومی محتوای اولیه سند برش استانی مجددا مورد بررسی قرار گیرد و تصمیمات لازم برای تصویب نهایی آن اتخاذ گردد. این سند از آن جهت اهمیت دارد که نقشه راه فرهنگی استان در سال های آینده است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در ادامه این نشست اظهار کرد: تدوین سند فرهنگی استان یک نقشه راه است که آینده استان را از لحاظ فرهنگی ترسیم می کند، این سند فرهنگی قائم به شخص نیست و ارزش و اهمیت فراوانی دارد که کار تدوین آن با همت کارگروه اجتماعی و کمیته های زیرمجموعه در حال اتمام است.

محمود ثمینی بیان کرد: تصویب نهایی و اجرا و نظارت بر اجرای آن بر عهده شورای فرهنگ عمومی است که با توجه به وجود شخصیتی همچون دکتر شاهرخی در مسند ریاست آن قطعا شاهد تحول فرهنگی مناسبی در زمینه تحقق این سند خواهیم بود.

وی ادامه داد: انتظار می رود که حداکثر ظرف سه روز آینده دبیران کمیته های پنج گانه ، اولویت های سند مذکور را نهایی و جهت تصویب به شورای فرهنگ عمومی استان ارسال نمایند و سپس برای تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال گردد.  

وی اظهار کرد: موضوع جمعیت و سالمندی بسیار با اهمیت است که دغدغه های فراوانی برای مسئولان ارشد کشوری و استانی بوجود آورده است ، ما در ۲۰ سال قبل جزء جوانترین کشور های جهان بودیم که به دلایل مختلف این جایگاه را از دست داده ایم. جمعیت ما به طرز نگران کننده ای به سمت پیری می رود که باید مانع این پدیده شویم .

وی افزود: به این منظور یک بخش اقدامات فرهنگی است که باید متولیان فرهنگ جامعه با اقدامات و برنامه های خود این مسیر را تغییر دهند و از طرف دیگر بایستی در سایر زمینه ها هم دستگاه های اجرایی به خصوص در حوزه تامین شغل ، فرصت اشتغال ، و توسعه استان که به باروری جمعیت و جوان شدن آن کمک فروانی می کند اقدامات لازم صورت پذیرد ، و مسئله مانع زدایی از تولید و پشتیبانی از تولید در صحنه عمل تحقق یابد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی با اشاره به اهمیت انجام کارفرهنگی در زمینه اشتغال و تولید بیان داشت: شغل ، فقط پشت میز نشینی و کارمند اداری شدن نیست و باید این نگرش را با کمک ارکان آموزشی ، تبلیغی و ترویجی نظام متحول سازیم تا مساله ی اشتغال در بخش های دیگر مورد توجه نسل جوان جامعه قرار بگیرد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

دوازده + ده =

0 دیدگاه