سفر به سواحل مَکُران؛ رییس جمهور امروز با مردم جاسک هرمزگان دیدار می‌کند


علی اصغر نوری 1401/09/06 دقیقه مطالعه
سفر به سواحل مَکُران؛ رییس جمهور امروز با مردم جاسک هرمزگان دیدار می‌کند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز ۶ آذرماه ساعت ۱۰ صبح جنب فرمانداری جاسک با مردم دیدار خواهد داشت.
طبق اعلام روابط عمومی استانداری هرمزگان؛ مردم می‌توانند با حضور در این مکان علاوه بر دیدار با رییس جمهور درخواست‌ها، مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند.

جاسک یکی از ۶ شهرستان بندری هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی استان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز همواره دارای اهمیت بوده و در فاصله ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است.

مَکُران از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان از رأس‌الکوه در غرب جاسک تا جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده‌است.

بارها در صحبت های مقام معظم رهبری و همچنین برخی از فرماندهان نظامی ارشد در سالهای اخیر به توسعه سواحل مکران که نقطه اتصال کریدور شمال- جنوب است، مورد تاکید قرار گرفته است.

۹ آذرماه ۱۳۹۳ رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمودند «مسئله آبادسازی سواحل مکران جزو همین کارهای اساسی است که باید با همکاری دولت، برنامه‌های مورد نظر در این منطقه با سرعت بیشتری دنبال شود»

آیت الله رئیسی همچنین ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ در چهاردهمین سفر استانی همراه با هیات دولت به استان هرمزگان سفر و از پروژه‌های مهم و زیرساختی استان بازدید کرد.

حضور در میان مردم هشت بندی، مناطق زلزله زده فین، جزیره هرمز و جزیره قشم در کنار برگزاری جلسه شورای اداری استان و دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان هرمزگان از جمله برنامه‌های سفر رییس جمهور به هرمزگان بود و آن سفر بیش از ۱۶۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف توسعه‌ای به همراه داشت.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – علی اصغر نوری

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

Rating*

Choose a style: