سرمایه انسانی لرستان در کشور بی‌نظیر است


پاعلم 1400/08/18 دقیقه مطالعه
سرمایه انسانی لرستان در کشور بی‌نظیر است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان گفت: سرمایه انسانی استان در کشور بی نظیر است به گونه‌ای که در بخش‌های مختلف دولتی، نظامی و انتظامی کشور، همواره منشاء اثر هستند.

فرهاد زیویار در دیدار با مدیران کل دستگاه‌های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه لرستان می‌تواند به قطب فرهنگی غرب کشور مبدل شود، اظهار کرد: پیشینه فرهنگی لرستان یک ظرفیت منحصر به فرد است که با مدیریت درست و صرف هزینه های دقیق، می تواند استان را به قطب فرهنگی غرب کشور مبدل سازد، ظرفیتی که تا به امروز به خوبی بارور نشده و نیازمند یک حرکت و عزم جهادی است.

وی سپس با اشاره به اینکه جایگاه لرستان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی غیر قابل انکار است و چهره‌های ملی بسیاری در آن عرصه از لرستان برخواستند، تصریح کرد:  سرمایه انسانی لرستان در کشور بی نظیر است به گونه ای که در بخش های مختلف دولتی، نظامی و انتظامی کشور، همواره منشاء اثر هستند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: وجه تمایز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سایر نهادها، ارگان‌ها و دستگا های فرهنگی، در وجه اسلامی آن خلاصه می‌شود و فعالیت دستگاه‌های وابسته به این وزارت باید به خوبی نشان‌دهنده این تمایز باشد.

زیویار اضافه کرد: بخش‌های بسیاری از فعالیت‌ها و وظایف این وزارت از جمله حوزه رسانه و مطبوعات، نیازمند بازنگری است و باید در زمینه ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای اقشار مختلف جامعه برنامه‌ریزی دقیقی صورت پذیرد.

وی بیان کرد: رسانه‌های لرستان باید منافع استان را ارجح بر منافع خود بدانند و فراهم کردن زمینه کاهش فاصله مردم و مسئولین از مهمترین ماموریت‌های رسانه است.

احمدحسین فتایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به حوزه فرهنگ، اظهار کرد: دستگاه‌های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لرستان، طی سال‌های اخیر تعاملی سازنده داشته و با همکاری و پرهیز از موازی کاری، منشاء فعالیت های بسیار موثری بوده‌اند.

وی تصریح کرد: اجرایی فعالیت‌ها و برنامه‌هایی در تراز انقلاب اسلامی از مهمترین اولویت‌های ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و خوشبختانه لرستان تا پایان سال جاری میزبان سه رویداد ملی جشنواره فیلم، جشنواره موسیقی و جشنواره مد و لباس فجر و همچنین جشنواره سراسری آواها و نواهای رضوی خواهد بود که همگی با محوریت نهادینه کردن روز افزون فرهنگ اسلامی ایرانی در سطح جامعه برگزار می‌شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: استان در طی دو سال گذشته جز استان‌های برتر کشور در زمینه افزایش فضاهای تخصصی کتابخوانی بوده که با بهره‌برداری از پروژه کتابخانه‌های درجه یک بروجرد و الیگودرز به دست آمد که مجری ساخت هر دو پروژه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.

فتایی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شورای اطلاع رسانی استان و کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، افزود: این اداره کل در طی دو سال گذشته توانست در ارزیابی عملکرد وزارتی از رتبه ۲۶ به حضور در جمع ۵ استان برتر کشور ارتقاء یابد که با حمایت‌های مسئولین استانی محقق شده است.

وی اضافه کرد: مجموعه دستگاه‌های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لرستان، با تمام توان در خدمت مردم نجیب استان و خدمتگزاران به این مردم شریف هستند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

یک × یک =

0 دیدگاه

Choose a style: