سرانه درآمدی شهرداری بروجرد پایین است


پاعلم 1400/08/12 دقیقه مطالعه
سرانه درآمدی شهرداری بروجرد پایین است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ شهردار بروجرد گفت: سرانه درآمدی شهرداری پایین است.

یحیی عیدی بیرانوند در نشست با اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی که شامگاه ۱۱ آبان‌ماه در دفتر شهردار برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه مدیریت شهر هم می‌تواند مجموعه خدمتگزار و خدم باشد و هم می‌تواند مانع رشد، آرامش و سرزندگی باشد.

وی تصریح کرد: زمان انتصاب بنده شهرداری را با یک صد میلیارد بدهی تحویل گرفتم در حالی‌که موجودی چند میلیون تومان بود.

شهردار بروجرد خاطرنشان کرد: اولین اقدام نظافت شهر و دومین کار پرداختن به وضعیت عمومی شهر بود که در این راستا اقدامات لازم انجام شد.

عیدی بیرانوند اضافه کرد: ۹۰ درصد پارک‌ها براثر سوختن کابل‌ها و لامپ‌ها خاموش بودند و آبنماهای شهر نیز خاموش شده بودند و این وضعیت روح مردم را آزار می‌داد که اقدام به روشن کردن آنها کردیم هرچند نیازمند بازسازی هستند.

وی بیان کرد: لکه گیری آسفالت با شش اکیپ در سطح شهر آغاز شده چون چاله‌ها در سطح معابر باعث آزرده خاطر شدن مردم می‌شود.

شهردار بروجرد ادامه داد: سرانه درآمدی شهرداری بروجرد پایین بوده و به شدت عقب است این در حالی است که سرانه درآمد کرمانشاه، همدان، اراک و … سه برابر بروجرد است.

شهر ۱۰ الی ۱۵ سال رها شده است

عیدی بیرانوند عنوان کرد: وضعیت کنونی در شان و زیبنده بروجرد نیست و حس من این است که ۱۰ الی ۱۵ سال شهر مدیر نداشته یا اگر هم داشته ضعیف بوده و شهر رها شده است.

وی اظهار کرد: از همه کسانی‌که متولی شهر بودند دلگیر هستم و در این مدت بر روی پتانسیل‌های شهر زوم کردیم که یکی از آنها طبیعت و فضای سبز شهر است.

شهردار بروجرد خاطرنشان کرد: طبیعت بروجرد یک استعداد خدادادی است که باید بر روی این قطب گردشگری کار شود و ورودی شهر باید هرچه سریع‌تر ساماندهی شود و ورودی شهر باید در دید مسافران خوب باشد.

تپه شهدا نگین بروجرد است

عیدی بیرانوند اضافه کرد: مجموعه گردشگری شهر باید احیا شود که یکی از آنها نگین بروجرد بوده که همان تپه شهدا است که به مشاور داده شده که بازنگری شود و تلاش می‌شود این نگین هرچه بهتر بدرخشد.

وی بیان کرد: پارک فدک نیز به مشاور داده شده که بازنگری و طراحی شود و دریاچه آن در حال احیا است و رینگ فضای سبز، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پل معلق و …دور دریاچه در حال بازنگری است.

شهردار بروجرد با بیان اینکه در این راستا باید با مالکین توافق شود که رینگ خوبی داشته باشد، افزود: در تلاش هستیم که شهر یک مجموعه تفریحی و توریستی داشته باشد.

عیدی بیرانوند ادامه داد: کمربندی شهر نیاز داشت که برای آن مشاور گرفته و فضای سبز، محل دوچرخه و پیاده آن احیا شود تا زمانی‌که افراد از آن گذر می‌کنند با فضای زیبایی روبرو شوند.

وی اظهار کرد: عدم وجود یک معدن شن و ماسه کوهی یکی از معضلات شهر است که در این راستا نمایندگان باید کمک بدهند تا مجوز برداشت معدن کوهی داشته باشیم.

لایه‌های فساد در بدنه شهرداری بروجرد نهفته است

شهردار بروجرد با بیان اینکه شهرداری ناحیه یک منطقه سه بروجرد راه‌اندازی شده که در حال ارائه خدمات به مردم است، تصریح کرد: بافت تاریخی شهر بافت هویتی و ارزشمند است که صنایع ورشو و دستی و آثار تاریخی در این بافت نهفته بوده و اقداماتی در این راستا در حال انجام است که بتوان هویت آن را حفظ کرد.

عیدی بیرانوند با اشاره به اینکه بایستی در راستای سلامت مجموعه مدیریت شهری تلاش شود، افزود: در مجموعه مدیریتی شهرداری نیازمند یک پوست اندازی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریتی باید جوان، پاکدست، ارزشی و … باشند و به آنها فرصت ظهور داده شود و میانگین سنی مدیران را پایین بیاوریم.

شهردار بروجرد اضافه کرد: لایه‌های فسادی در بدنه شهرداری نهفته است که به سختی می‌توان آن را برداشت که بنا داریم با کمک مدیران جوان، انقلابی و ارزشی جلوی این اقدامات گرفته شود.

وی با بیان اینکه شهر را فقط با مردم می‌توان مدیرت کرد، بیان کرد: اصحاب رسانه چشم بیدار شهرداری هستند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

17 − شانزده =

0 دیدگاه

Choose a style: