» سلاح » سایت نظامی بوسکومب داون
سلاح

سایت نظامی بوسکومب داون

1403/02/15 10

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ – سایت وزرات دفاع بریتانیا بوسکومب داون (MOD Boscombe Down) از سال 1939 به عنوان مکانی برای آزمایش و ارزیابی هواپیماهای نظامی استفاده می شود. این مجموعه در ابتدا به عنوان فرودگاهی برای آموزش خدمه هواپیماها طی جنگ جهانی اول استفاده می شد.

سایت بوسکومب داون با وسعت 568 هکتار در حومه جنوب شرقی شهر آمزبری، ویلتشر، انگلیس، قرار دارد. این مجموعه نظامی دارای دو باند عملیاتی به طول 3212 متر و 1914 متر است. همچنین امکانات و تاسیسات مختلف برای انجام طیف گسترده ای از برنامه های آزمایشی، ارزیابی، نمایشی و مشاوره ای در آن در دسترس هستند.

فرودگاه و تمامی زیرساخت های سایت بوسکومب داون از سال 2001 و به عنوان بخشی از یک قرارداد همکاری بلند مدت 25 ساله توسط کینتیک (QinetiQ) به نمایندگی از وزارت دفاع بریتانیا اداره می شود.

امکانات تخصصی در مجموعه بوسکومب داون طیف گسترده ای از فناوری های هوانوردی و زمینه های تخصصی را پوشش می دهد. از آن جمله می توان به آزمایش های زیست محیطی، قابلیت پرواز، سامانه های اویونیک و بدون سرنشین، سامانه های رادیویی و الکترومغناطیسی اشاره کرد. هواگردهای مختلف از هلیکوپترهای سنگین شینوک و جنگنده های تایفون تا هلیکوپترهای آموزشی و هواپیماهای تربوپراپ در این مجموعه نظامی اداره می شوند.

امکان آموزش و تمرین خلبانان هواگردهای مختلف از جمله خلبانان هلیکوپتر که باید در دریا حضور داشته و روی سطوح متحرک و نامتوازن فرود بیایند، در سایت بوسکومب داون وجود دارد.

نوشته سایت نظامی بوسکومب داون مجله تصویری سلاح پدیدار شد.|به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ پدیدار شد.

 
منبع: گانز مانیتور

پایگاه خبری پاعلم – پلدختر

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00

پاعلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

  • ×