ساماندهی بافت تاریخی روستای «گوشه» خرم‌آباد


پاعلم ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ دقیقه مطالعه
ساماندهی بافت تاریخی روستای «گوشه» خرم‌آباد

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ عطا حسن پور امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به منظور حفاظت از اماکن و محوطه‌های تاریخی استان، ساماندهی بافت تاریخی روستای «گوشه» شهرستان خرم‌آباد در دستور کار این اداره‌کل قرار گرفته است.

وی، گفت: در این مرحله از سامان‌دهی بافت تاریخی روستای «گوشه» شهرستان خرم‌آباد بخشی از کف‌سازی، جداره‌سازی و دیواره‌سازی کاروانسرای گوشه انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با بیان اینکه در اجرای این مرحله از سامان‌دهی بافت تاریخی روستای «گوشه» یک میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم در صورت جذب اعتبارات ملی و استانی نسبت به سامان‌دهی کامل این مجموعه و بافت تاریخی اقدام کنیم.

حسن‌پور، عنوان کرد: در بافت تاریخی روستای «گوشه» خرم‌آباد یک کاروانسرا، مقبره، چهار درخت کهنسال و قبرستان قدیمی وجود دارد که سامان‌دهی و حفاظت از نیازمند اعتبارات زیادی است.

وی، اضافه کرد: کاروانسرای روستا به شماره ۱۹۲۱، مقبره گوشه به شماره ۱۹۲۰ و درخت زربین به شماره ۴۹، درخت توت به شماره ۵۰، درخت بنه شماره یک به شماره ۵۱ و درخت بنه شماره دو به شماره ۴۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند.

 
منبع: مهر

پایگاه خبری پاعلم – پلدختر

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + شش =

Rating*

Choose a style: