» خبر » نهم تیرماه سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهدار نوری
شهید سپهدار نوری
خبر - استان لرستان - پلدختر

نهم تیرماه سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهدار نوری

1400/04/09 15

جانباز شهید مدافع وطن سپهدار نوری چگونه شهید شد

در ۱۶ سالگی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند، سال ۶۸ به عضویت کمیته انقلاب اسلامی و پیرو آن وارد ناجا شدند. سال ۸۰ جانباز شدند و سال ۸۴ به سوی معبود پر کشیدند

نهم تیرماه سالروز شهادت سردار رشید اسلام #شهید_سپهدار_نوری از شهدای عرصه نظم و امنیت کشور گرامی باد.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم، مصادف با چهاردهمین سالگرد عروج ملکوتی شهید مدافع وطن سپهدار نوری یعنی ۱۳۸۴/۰۴/۰۹ موسسه شهدای ناجا مروری دارد بر زندگی این شیرمرد عرصه پیکار. شهید اهل شهرستان پلدختر استان لرستان می‌باشد و در مورخ ۱۳۴۷/۰۱/۰۵ در دهستان پاعلم به دنیا آمد. پاعلم جنوبی ترین نقطه لرستان و هم مرز با استان خوزستان و ایلام است.

شهید سپهدار نوری در خانواده ای مذهبی و انقلابی پیرو خط ولایت و رهبری دیده به جهان گشود، پس از گذراندن تحصیلات در مقطع ابتدایی و راهنمایی در روستا، برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان راهی دبیرستان دکتر شریعتی اندیمشک شد و با آغاز جنگ تحمیلی درحالی که نوجوانی ۱۶ساله بود در دفاع از این مرز و بوم و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

لبیک به فرمان امام خمینی از یک طرف و ادامه راه شهدا از طرف دیگر چنان شهامتی در سپهدار به وجود آورده بود که شهامتش در جبهه ها زبانزد عام و خاص بود.
با اتمام جنگ شهید سپهدار این بار در عرصه ای دیگر پا میدان نهاد دفاع از امنیت مردم درسال۱۳۶۸ و عضویت در کمیته انقلاب اسلامی و با ادغام نیروهای نظامی در سخت ترین شرایط در راه مبارزه با سوداگران مرگ (قاچاقچیان) لباس سبز نیروی انتظامی برتن کرد. همچنین ایشان به ورزش نیز بسیار علاقمند بود و فوتبال را به صورت حرفه ای پیگیری می کرد.

او سال ۱۳۸۰ هم در درگیری با اشرار چند گلوله خورد و افتخار جانبازی در کسوت سبز قامتان نظم و امنیت برگ دیگریست از افتخارات این شهید بزرگوار و سرانجام در حین انجام ماموریت تأمین امنیت شهروندان در حالیکه دختران خردسالش چشم انتظار بازگشت پدر بودند در نهم تیرماه سال ۱۳۸۴ براثر درگیری با قاچاقچیان؛ پیوستن به همسنگران شهیدش نصیبش شد و به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
از ایشان دو فرزند به یادگار مانده است.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

تاریخ شهادت: ۱۳۸۴/۰۴/۰۹
محل شهادت: میناب – بندرعباس
محل تولد: پاعلم – پلدختر

صفحه شهید سپهدار نوری در پایگاه خبری پاعلم

صفحه شهید سپهدار نوری در پایگاه اینترنتی شهدای ناجا

پایگاه خبری پاعلم – احمد بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00

پاعلم

تعداد دیدگاهها: 5

 1. کردعلیوند

  روحش شاد و یادش گرامی

 2. امیرمحمد

  روحش شاد

 3. پاسدار انقلاب

  مقام معظم رهبری : امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست

  درود بر شما

 4. Mohammad Reza

  روحش شاد و یادش گرامی

 5. یوسف کردعلیوند

  روحش شاد و یادش گرامی باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفت =

 • ×