زیرساخت‌های آبی روستاهای لرستان ضعیف است


پاعلم 1400/05/31 دقیقه مطالعه
زیرساخت‌های آبی روستاهای لرستان ضعیف است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان اذعان کرد: در بحث آب، متاسفانه زیرساخت‌ روستایی خیلی ضعیف است.

حمیدرضا کرموند در گفت‌وگو با ایسنا، به وقوع سیل فروردین ۹۸ در لرستان اشاره کرد و افرود: لرستان زخم خورده سیل است و همچنان مشکلاتی به ویژه در شهرستان‌های پلدختر و چگنی داریم و به حالت قبل سیل هم برنگشته‌اند با اینکه کارهای خوبی هم انجام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در گذشته پروژه‌های خوبی تعریف و اجرا شده در شهرها زیرساخت‌های خوبی داریم‌. مثلاً در شهر خرم‌آباد هر وقت برق قطع می‌شود باید آب هم قطع شود اما ما پروژه شریعتی، روبروی مصلی و برخی خطوط را که اجرا کردیم که باعث شده خیلی مشکل نداشته باشیم.

کرموند اضافه کرد: یعنی کارهایی انجام داده‌ایم که الان در شهرها یک آرامش نسبی داریم و مشکلات حاد وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان اذعان کرد: متاسفانه در روستاها زیرساخت‌ خیلی ضعیف است؛ از بالغ بر ۲۸۰۰ روستا ۱۵۰۰ مورد تحت پوشش خدمات شرکت آب وفاضلاب قرار دارند.

وی تأکید کرد: اهالی بعضی از ۱۳۰۰ روستای باقیمانده، قبول نمی‌کنند تخت پوشش شرکت آب و فاضلاب باشند و همچنان ترجیح می‌دهند به روش سنتی از آب استفاده کنند.

کرموند بیان کرد: لرستان یکی از استان‌هایی است که روستا زیاد دارد و بعضاً در مناطق صعب‌العبور قرار دارند.

این مسئول افزود: همه تلاش ما این است که از خدمات آب و فاضلاب بهره‌مند باشند. البته این موضوع علاوه بر اعتبارات مناسب به همکاری اهالی روستاها هم نیاز دارد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :