رییس جهاد کشاورزی لرستان: ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی ممنوع است


پاعلم 1400/03/18 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ ” اسفندیار حسنی مقدم” روز سه شنبه در دیدار با مالکان باغچه های کوچک دارای مجوز با اشاره به بندهای قانونی و دستور العمل ابلاغی و ممنوعیت‌های قانونی موجود در ارتباط با ساخت ساز در اراضی باغی افزود: هر گونه ساخت بنا، پی کنی، دیوار کشی، سکو بندی، و هر عملی که اراضی کشاورزی را از حالت کشاورزی خارج کند ممنوع است.

 وی بیان کرد: بدون اخذ مجوز هیچ‌گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی نباید صورت گیرد، متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات امور اراضی  درخواست‌های قانونی خود را  ارائه نمایند و ادارات امور اراضی موظف به اجرای قوانین و اجرای دستور العمل ها بوده و در جهت حل مشکل متقاضیان وفق مقررات عمل نمایند.

حسنی مقدم عنوان کرد: اراضی کشاورزی سرمایه های تولید  کشور و منابع  معیشت کشاورزان و روستاییان بوده و جهاد کشاورزی موظف به جلوگیری از تغییر کاربریها است، مراکز خدمات و مدیریت‌های جهاد کشاورزی بایستی با گشت زنی های شبانه روزی در جهت حفظ اراضی تمام تلاش خود را بکار گیرند.

 وی اظهار داشت:مالکان و باغداران با ارائه تقاضای قانونی خود به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ، مشکلات و تقاضای ساخت اتاقکهای نگهبانی خود را ارائه نمایند و در صورت وجود مشکلاتی که در حدود اختیارات رئیس سازمان باشد در جهت حل مشکلات احتمالی دستورات لازم را در حد اختیارات خواهند داد.

وی توصیه کرد: متقاضیان از هر گونه اقدام غیر قانونی خودداری نمایند تا دچار ضرر و زیانهای تخریب و جریمه های قضایی نشوند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

20 + یک =

0 دیدگاه