» علمی » رونمایی از نماد شهری «خادم المصطفی (ص)» برای بزرگداشت خیرین جایزه علمی مصطفی (ص)
رونمایی از نماد شهری «خادم المصطفی (ص)» برای بزرگداشت خیرین جایزه علمی مصطفی (ص)
علمی

رونمایی از نماد شهری «خادم المصطفی (ص)» برای بزرگداشت خیرین جایزه علمی مصطفی (ص)

1402/02/22 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم، آئین رونمایی از نماد خادم المصطفی(ص) در پارک فناوری پردیس، ظهر امروز همزمان با نمایشگاه اینوتکس با حضور روح‌الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور، مهدی صفاری‌نیا مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و محمدحسین قرائیان معاون فنی و اجرایی پارک فناوری پردیس برگزار شد. 

روح‌الله دهقانی در این مراسم از این اقدام هنرمندانه برای جاودانه کردن نام پیامبر اسلام (ص) گفت تقدیر کرد.

وی افزود: نام پیامبر اکرم(ص) هر جا که حضور داشته باعث برکت است. ایشان پیامبر رحمت و عظمت است. پیامبر اسلام در جهان بسیار مظلوم است و باید روی شناخت ایشان بیشتر تلاش کنیم.

محمدحسین قرائیان گفت: نماد خادم المصطفی(ص) یک دیواره شهری به طول هشت متر در عرض سه متر و الهام گرفته از گیاه گندم است که در محل پارک فناوری پردیس نصب شده است.

وی ادامه داد: این نماد ارجاعی به آیه ۱۲۶ سوره مبارکه بقره است؛ “مَثَلُ الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ کَمَثَلِ حَبَّهٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِی کُلِّ سُنْبُلَهٍ مِائَهُ حَبَّه”، که در هر کدام از اجزای آن نام یکی از خیرین و واقفین علم و فناوری حک خواهد شد. خیرین به مثابه دانه گندمی هستند که در مجموع عناصر این سازه نام”مصطفی(ص)” منشعب از لوگوی جایزه مصطفی(ص) را می‌سازد.

این نماد محلی برای تجلیل از خیرین و حامیان بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) خواهد بود و اسامی خیرین و حامیان بعدی نیز در آینده به آن اضافه می‌شود.
یحیی نوریان، معمار و طراح و مجری این اثر نیز همزمان با رونمایی آن توضیحی در مورد اثر داد و گفت: این اثر برگرفته از آیه ۲۶۱ سوره بقره است که به گندم و سنبله ارجاع دارد‌‌.

وی گفت: قصد داشتیم شبکه‌ای بسازیم که خدام جایزه مصطفی(ص) را که در آینده تعداد آنها بیشتر هم می‌شود، به نوعی در آن ثبت کنیم. همچنین برای هیچ کدام از آنها شانیتی متمایز از بقیه قائل نباشیم و در واقع وجود حضرت پیامبر اکرم(ص) شاخص باشد.

نوریان افزود: این دیوار متشکل از بیش از ۱۳۰۰ قطعه است که در نهایت لوگوی جایزه مصطفی(ص) را در حرکت نمایان می‌سازد.

وی توضیح داد: قطعات قابلیت بازشدن دارد و می توان اسامی را روی قطعات نوشت و دوباره بهم وصل کرد. در این دیوار اسامی افراد و شان آنها مهم نیست، بلکه خود شخص پیامبر اهمیت دارد.

گفتنی است رونمایی از نماد خادم المصطفی(ص) در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس Inotex۲۰۲۳) رخ داد.

پایان پیام/


 
منبع: فارس

پایگاه خبری پاعلم – پلدختر

به این نوشته امتیاز بدهید!

پاعلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =

  • ×