روزانه پنج هزار دُز واکسن کرونا در بروجرد تزریق می‌شود


پاعلم 1400/06/18 دقیقه مطالعه
روزانه پنج هزار دُز واکسن کرونا در بروجرد تزریق می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “دکتر محمدرضا نیکبخت”روز پنجشنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا در سالن جلسات فرمانداری بروجرد با اشاره به آخرین روند بیماری کووید ۱۹ در لرستان اظهار داشت: معاون درمان وزیر بهداشت اعلام کرده لرستان پایین ترین آمار مرگ ناشی از کرونا را در کشور دارد در حالی که درصد مبتلایان این استان از متوسط کشور بالاتر است.

وی با تاکید براینکه اگر واکسیناسیون انجام شود از این پیک عبور می کنیم، افزود: هم اکنون روزانه ۱۳ هزار دُز واکسن کرونا در مرکز لرستان برای جامعه هدف تزریق می‌شود.

دکتر نیکبخت بیان کرد: علت مرگ در اثر کرونا بالا بودن سن افراد است و بالا رفتن این آمار مربوط به کادر پزشکی و کمبود تجهیزات نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: اکنون ۲۰۰ هزار دُز واکسن وارد لرستان شده و بروجرد به هر میزان که واکسن نیاز داشته باشد در اختیار آن گذاشته خواهد شد.

وی تاکید کرد: از امکانات سپاه، بسبج و دیگر ارگان‌ها و دستگاه‌ها در توسعه و افزایش پایگاه‌های واکسیناسیون استفاده شود و سپاه، بسیج و مسوولان دانشگاه‌ها نیز برای تزریق واکسن پرسنل خود اقدام کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: برای مهار کرونا در بروجرد حاضریم بیشتر از جمعیت هدف واکسن توزیع و حتی محدودیت سنی را در هفته آینده کاهش دهیم و اگر لازم باشد با حضور درب منازل برای مردم واکسن تزریق نماییم.

دکتر نیکبخت افزود: در کشور ۷۷ درصد کسانی که به دلیل کرونا فوت کردند، بیشتر از  ۷۰ سال سن داشتند و این آمار نشان می‌دهد که واکسیناسیون را باید جدی گرفت.

وی گفت: ۲ متخصص عفونی و ریه و سه دستگاه اکسیژن ساز برای شهرستان بروجرد اختصاص داده شده است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: آمار تزریق واکسن در برخی از شهرستان‌های استان مانند ازنا، پلدختر و خرم‌آباد و چگنی عقب تر است اما با توجه به اورژانسی بودن بروجرد واکسن مورد نیاز تامین خواهد شد تا بیماری کنترل شود.

اکنون تمام ۱۱شهرستان‌ لرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :