رمز موفقیت و قدرت علمی کشورها، اهمیت دادن به علوم پایه است


پاعلم ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ دقیقه مطالعه
رمز موفقیت و قدرت علمی کشورها، اهمیت دادن به علوم پایه است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان نسبت علوم پایه به علوم کاربردی را نسبت سرمایه به هزینه دانست و گفت: رمز موفقیت کشورهای برتر علمی جهان در توجه و اهمیت دادن آنها به علوم پایه است.

حجت‌الاسلام حبیب حاتمی‌کن‌کبود در نخستین همایش استانی «ارتقا و تحول علوم پایه لرستان» که در دانشگاه لرستان برگزار شد، بیان کرد: قدرت علمی کشورهایی همچون ایالات متحده، بریتانیا و … به خاطر اهمیت دادن و توجه کردن به علوم پایه و علوم کاربردی است.

وی نسبت به علوم پایه به علوم کاربردی را نسبت سرمایه به هزینه دانست و افزود: برخی کشورهای پیشرفته به دانشجویان و دانش‌آموختگان علوم پایه، توجه ویژه دارند و در زمینه علوم فنی و مهندسی همچون ایالات متحده، تلاش می‌کند نیروهای مورد نیاز را از دیگر کشورها، تأمین کنند.

حاتمی‌کن‌کبود با تقدیر از رئیس دانشگاه لرستان که همت والایی به خرج داد تا مصوبه ایجاد دانشکده شیمی دانشگاه لرستان، اجرا شود، ابراز امیدواری کرد در آینده، رشته‌های دانشکده علوم پایه، هر کدام‌شان، دانشکده شوند.

وی اضافه کرد: کشور بریتانیا تلاش کرده است محتوای منابع علمی علوم پایه به زبان انگلیسی باشند که زبان این کشور است و توجه ویژه‌ای به علوم پایه دارد که گویای اهمیت و سرمایه بودن علوم پایه برای پیشرفت کشورهاست.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان با بیان اینکه ما هم باید تلاش کنیم اهمیت ویژه‌ای به علوم پایه بدهیم؛ زیرا آینده ما در گروه توجه‌کردن به علوم پایه است، گفت: نگاه به علوم پایه باید یک نگاه همه‌جانبه توسعه‌ای، تمدنی، فرهنگی باشد که ماهیت آن، سرمایه بلندمدت برای پیشرفت جامعه و کشور است

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یک =

Rating*

Choose a style: