رشد ۱۹.۷ درصدی معاینات جرحی حوادث ناشی از کار در لرستان


پاعلم 1401/06/31 دقیقه مطالعه
رشد ۱۹.۷ درصدی معاینات جرحی حوادث ناشی از کار در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: معاینات جرحی حوادث ناشی از کار در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۹.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

محمدرضا فارسی‌نژاد امروز در جمع خبرنگاران از افزایش ۱۹.۷ درصدی معاینات جرحی (بالینی) ناشی از حوادث کار در پنج ماهه نخست امسال در این اداره‌کل خبر داد.

وی افزود: بر اساس اطلاعات واحد آمار در پنج ماهه نخست امسال ۲۹۷ معاینه مصدومین ناشی از حوادث کار ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده که ۲۱ نفر زن و ۲۷۶ نفر مرد هستند.

فارسی‌نژاد تصریح کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد معاینات مصدومین حوادث ناشی از کار ۲۴۸ نفر گزارش شده بود، رشد ۱۹.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

معاینه ۷ فوتی در حوادث ناشی از کار

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در ادامه به آمار معاینات اجساد ناشی از حوادث کار پرداخت و گفت: بر اساس اطلاعات آماری واحد آمار در پنج ماهه نخست امسال هفت نفر فوتی همگی مرد بر اثر حوادث ناشی از کار به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.

وی افزود: در پنج ماهه نخست سال قبل تعداد معاینات اجساد ناشی از حوادث کار ۸ نفر همگی مرد گزارش شده بود.

فارسی‌نژاد عنوان کرد: بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت و برق گرفتگی بوده و از نظر جنسیت همگی مرد بوده‌اند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =

Rating*

Choose a style: