راه‌اندازی سه ایستگاه آتش‌نشانی جدید در خرم‌آباد ضروری است


پاعلم 1400/07/07 دقیقه مطالعه
راه‌اندازی سه ایستگاه آتش‌نشانی جدید در خرم‌آباد ضروری است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رضا بیرانوند روز چهارشنبه در مراسم روز آتش‌نشان افزود: شهرداری خرم‌آباد با کمبود ایستگاه آتش نشانی مواجه و راه اندازی ایستگاه های جدید یک نیاز مبرم است که در این راستا ادارات دیگر می‌توانند کمک حال شهرداری باشند.

وی با اشاره به ضرورت آموزش شهروندان برای جلوگیری از حوادث بیان کرد: در شهر خرم‌آباد با جمعیت ۴۰۰ هزار نفر باید آموزش شهروندی صورت بگیرد که در بروز حادثه به موقع عمل کنند تا اتفاقات، موجب خسارات مالی و جانی نشود.

وی با تاکید بر افزایش و نوسازی تجهیزات آتش نشانی خرم آباد اضافه کرد: همچنین ایستگاه موقت آتش نشانی باید در شهر خرم‌آباد راه اندازی شود تا در صورت اتفاق، اقدام به موقعی صورت گیرد.

بیرانوند افزود: با وجود پیشرفت علم تاکنون راه حل قطعی برای جلوگیری از آتش سوزی اتفاق نیفتاده است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد ۷۵ درصد از حوادث قابل پیش بینی و پیشگیری هستند که در این زمینه باید اطلاع رسانی های مختلف برای عموم انجام شود.

وی تاکید کرد: موارد غیر قابل پیش بینی را هم می‌توان با افزایش ادوات و تجهیزات سازمانی، تمرین و آموزش های مداوم به حداقل رساند. 

شهردار خرم آباد نیز با تاکید بر ضرورت راه اندازی سه ایستگاه جدید آتش نشانی در این شهر گفت: درخواست نردبان هیدرولیکی و دریافت مجوزهای قانونی احداث ایستگاه های جدید پیگیری می شود. 

سعید فتوحی افزود: از سال آینده سیستم مالی شهرداری دارای نظم یکسانی خواهد شد و همه کارکنان در هر منطقه و سازمانی همزمان حقوق خود را دریافت می کنند. 

هفتم مهر روز ملی ایمنی و آتش نشانی نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: