راه‌اندازی” ایر تاکسی” در دورود لرستان بررسی شد


پاعلم 1400/06/21 دقیقه مطالعه
راه‌اندازی” ایر تاکسی” در دورود لرستان بررسی شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “سید امین قاسمی” روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: سرمایه گذاری در این راستا اعلام آمادگی کرده است و به همین منظور نیز نشستی در خصوص بسترسازی زیرساخت‌های تاکسی ایر با حضور نماینده مردم شهرستان دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری و مدیران میراث‌فرهنگی، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی لرستان و فرودگاه خرم آباد در شهرستان دورود برگزار شد.

وی اظهار داشت: دورود دارای ظرفیت‌های منحصربفرد گردشگری است و همچنین استعدادهای فراوان اقتصادی و طبیعی باعث توجیه فنی و بازده اقتصادی طرح  راه انداری خط تاکسی هوایی در این شهرستان می باشد.

قاسمی ادامه داد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان در راستای همکاری با سرمایه‌گذار این طرح و تسهیل صدور مجوزهای گردشگری آمادگی کامل دارد چراکه بدون شک با توجه به طبیعت زیبای شهرستان دورود، برقراری ایر تاکسی فرصت مناسبی در راستای رونق گردشگری در شرق لرستان خواهد بود.

شهرستان دورود از مناطق زیبای لرستان و دارای مناظر طبیعی بسیاراست که دریاچه منحصر بفرد گهر در این منطقه قرار دارد و خط ریلی تهران – جنوب از مسیرهای زیبا در جوار رودخانه و کوهستان نیز از این شهرستان عبور می کند.

ایرتاکسی هواپیمای سبک یا فوق سبکی است که می‌تواند با ظرفیتی مانند یک تاکسی یا اتوبوس معمولی در مسیرهای کوچک جابه‌جا شود و بازدهی اقتصادی هم داشته باشد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :