راهداران خدوم در صورت از دست دادن جانشان در حین خدمت، شهید راه خدمت به شمار خواهند آمد


پاعلم 1400/03/26 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: راهداران خدوم در صورت از دست دادن جانشان در حین خدمت، شهید راه خدمت به شمار خواهند آمد.

عباسعلی بنی اسدی اظهار کرد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیشنهاد داده است؛ طرحی که با تصویب آن، راهداران خدوم در صورت از دست دادن جانشان در حین خدمت، شهید راه خدمت به شمار خواهند آمد.

وی تصریح کرد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای طرحی را به دولت پیشنهاد داد که در صورت تصویب، راهداران خدومی که مستقیماً درگیر عملیات نگهداری و خدمت‌رسانی در جاده‌ها هستند، در صورت فوت در حین فعالیت، شهید راه خدمت قلمداد خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: این اقدام به‌منظور حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده‌های این قشر زحمتکش در دستور کار قرار دارد.

بنی اسدی خاطرنشان کرد: با عنایت به این‌که مطابق تبصره ۱ ماده ۴ قانون اصلاح اساسنامه بنیاد شهید و تبصره ذیل ماده یک قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران، تعیین مصادیق عملی شهید، مفقودالاثر، جانباز آزاده و اسیر در چارچوب و قوانین نیروهای مسلح کل نیروهای مسلح تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

وی اضافه کرد: ز آنجایی که سالیانه تعدادی از عوامل خدوم راهداری در حین عملیات راهداری و خدمت به مردم جان شیرین خود را از دست می‌دهند و خانواده‌های آن‌ها فاقد هرگونه پشتوانه معنوی و مادی می‌شوند و دولت و به‌صورت خاص سازمان متبوع هیچ‌گونه مجوزی جهت حمایت از آن‌ها ندارد، لذا برای حمایت از خانواده‌های این قبیل همکاران خدمتگزار پیشنهاد مربوطه جهت سیر مراحل تصویبی به دولت ارسال شده است و امیدواریم که این پیشنهاد مورد تائید هیات دولت قرار گیرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

11 + هفده =

0 دیدگاه