دورود در شرایط پرخطر قرار دارد


پاعلم 1400/05/09 دقیقه مطالعه
دورود در شرایط پرخطر قرار دارد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ فرماندار گفت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا نسبت به ماه گذشته در دورود افزایش یافته و این امر وضعیت شهرستان را در شرایط قرمز و پرخطر قرار داده و شاهد افزایش چشمگیر بیماران شناسایی شده مبتلا به این ویروس هستیم.

خدانظر دریکوند، امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شمار مبتلایان به بیماری کرونا نسبت به ماه گذشته در دورود افزایش یافته و این امر وضعیت شهرستان را در شرایط قرمز و پرخطر قرار داده و شاهد افزایش چشمگیر بیماران شناسایی شده مبتلا به این ویروس هستیم.

وی افزود: از ابتدای مرداد ماه تا روز گذشته تعداد ۱۰۴۷ نمونه تست کرونا در شهرستان گرفته که از این تعداد تست ۵۳۰ نفر مثبت اعلام شده است.

دریکوند ادامه داد: مردم باید بیش‌از این پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و توقع اینکه همه چیز با زور و اجبار حل بشود را نداشته باشند.

فرماندار دورود تصریح کرد: مردم باید بدانند جان خود و خانواده‌هایشان در خطر است و به همین منظور پروتکل‌های بهداشتی را از درب منزل با زدن ماسک بیش از پیش رعایت کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از بیماران از دورهمی‌های خانوادگی بوده‌اند افزود: حضور در تجمعات، مراسم‌های ترحیم و عروسی و شب نشینی. های خانوادگی از مهم‌ترین عوامل شیوع ویروس کرونا هستند که ضرورت دارد شهروندان از حضور در اینگونه تجمعات خودداری کنند.

دریکوند با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون در دورود با سرعت خوبی پیش می‌رود، افزود: افراد هدف دریافت واکسن بعد از تماس و یا پیامک از سوی شبکه بهداشت حتما به مراکز واکسیناسیون در شهرستان مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند.

فرماندار دورود با بیان اینکه افرادی که نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند تا چند هفته بعد ممکن است مجدداً مبتلا شوند، افزود: توصیه می‌شود افرادی که واکسن کرونا تزریق کرده اند و یا حتی این بیماری را پشت سر گذاشته اند، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

وی اضافه کرد: زندگی هنوز به حالت عادی بازنگشته است و هر گونه سهل انگاری و غفلت در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تهدیدی برای سلامتی شهروندان و عزیزان آن‌ها خواهد بود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :