دفاع مقدس، دفاع از هویت و شناسنامه وطن بود


پاعلم 1401/06/31 دقیقه مطالعه
دفاع مقدس، دفاع از هویت و شناسنامه وطن بود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان با بیان اینکه دفاع مقدس فصل جدیدی از جنگ و دفاع از میهن را رقم زد، اظهار کرد: دفاع مقدس جنگ برای سیطره‌جویی و کشورگشایی نبود بلکه دفاع از نوامیس، هویت و شناسنامه وطن بود.

فرهاد زیویار، استاندار لرستان در مراسم رژه نیروهای مسلح در خرم‌آباد، گفت: دفاع مقدس گنجینه‌ای از عبرت‌ها و آموزه‌ها برای ملت ایران و دیگر ملت‌های آزادیخواه جهان است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس فصل جدیدی از جنگ و دفاع از میهن را رقم زد، تصریح کرد: دفاع مقدس جنگ برای سیطره‌جویی و کشورگشایی نبود بلکه دفاع از نوامیس، هویت و شناسنامه وطن بود.

زیویار با بیان اینکه ایران اسلامی حوادث بسیاری را پشت سر گذاشت و تاریخ کشور سرشار از تلخی و شیرینی بی‌شمار است که جنگ هم از حوادث تلخ به‌شمار می‌آید و بسیاری از کشورها در این راستا تجلی و یا احیا شده‌اند، گفت: اسلام دین صلح است اما دفاع و جهاد جایگاه خود را دارد بنابراین ایران اسلامی هیچ‌وقت قصد تعرض به کشوری را نداشته است اما در مقابل متجاوز داخلی و خارجی ایستادگی می‌کند.

وی با بیان اینکه رهبری این جنگ برعهده شخصی متدین بود که در طول تاریخ ایران بی‌سابقه بوده است و سربازان دوران دفاع مقدس نیز از جمله افراد پاک و ایثارگر بودند و اکنون  راه آنها ادامه دارد، ادامه داد: جنگ تحمیلی موجب شد تا از ناموس خود دفاع کنیم چراکه هر حرکتی در نهضت انقلاب اسلامی شکل گرفته مقدس است و برگرفته از نهضت عاشورا می‌باشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه کشور اکنون در شرایط حساسی قرار دارد، اظهار کرد: اقدامات ارتش، سپاه، بسیج، پلیس، نیروهای انتظامی و نظامی مقدس است و برای دفاع از کشور کوتاهی نکرده بلکه هویت‌سازی کرده اند بنابراین تکریم این ارکان برای ما مقدس است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − نه =

Rating*

Choose a style: