دستگیری شکارچیان گراز در منطقه شکار و صید ممنوع هشتاد پهلو


پاعلم 1400/08/17 دقیقه مطالعه
دستگیری شکارچیان گراز در منطقه شکار و صید ممنوع هشتاد پهلو


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان از دستگیری دو گروه شکارچی در منطقه شکار و صید ممنوع هشتادپهلو خرم‌آباد خبر داد.

قاسم دلفانی امروز ۱۷ آبان‌ماه، اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست استان در منطقه شکار و صید ممنوع هشتاد پهلو خرم‌آباد یک گروه متخلف زیست‌محیطی را که برخلاف قوانین شکار و صید مبادرت به شکار یک رأس گراز وحشی کرده بودند را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: از این متخلفین علاوه بر لاشه شکار شده گراز وحشی یک قبضه اسلحه تک لول ساچمه زنی به همراه ۴ عدد فشنگ چهارپاره و ۲ عدد فشنگ ساچمه‌ای و ادوات شکار کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان خاطرنشان کرد: همچنین در خلال گشت و کنترل در همین منطقه یک نفر متخلف زیست‌محیطی که قصد شکار در منطقه را داشت توسط نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست قبل از هرگونه اقدام به شکار دستگیر شد که از وی یک قبضه اسلحه تک لول ساچمه زنی غیرمجاز به همراه مقداری فشنگ کشف و ضبط شد.

دلفانی اضافه کرد: پرونده این متخلفین پس از بازجویی و تنظیم صورت‌جلسه اولیه جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع و ادوات کشف شده از آن‌ها طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید تا پایان دادرسی به‌صورت امانی باقی می‌ماند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

7 − 1 =

0 دیدگاه

Choose a style: