دانشگاه‌ باید نیروهای متعهد و متدین تربیت کند


پاعلم 1400/09/10 دقیقه مطالعه
دانشگاه‌ باید نیروهای متعهد و متدین تربیت کند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: بنا به فرموده امام خمینی (ره)، دانشگاه باید مبداء تحولات باشد که برای تحقق این مهم، نقش دانشمندان تربیت شده در مراکز آموزش عالی که پایبند به ارزش‌های دینی و معنوی باشند بسیار مهم است.

وی گفت: علم و دین باید در دانشگاه همراه هم باشند و نیروهایی متعهد، متدین، صبور،‌ توانمند، متخصص و پایبند به ارزش‌های دینی تربیت شود تا دانشگاه بتواند بر پایه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نقش اثرگذاری برای رفع مشکلات ایفا کند.

وی افزود: باید برخی رویه‌های نادرست اداری و مالی در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها اصلاح شود که امید می رود سفر معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای رفع برخی مشکلات دانشگاه لرستان، ثمربخش باشد.

علی خطیبی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور باید نقش آموزش، کارآفرینی و حمایت از نوآوری‌ها را داشته باشند تا از میزان مشکلات استان‌ها کاسته شود.

وی افزود: همچنین دانشگاه‌ها باید بتوانند میزان وابستگی خود به بودجه عمومی کشور را کاهش و درآمدهای اختصاصی را افزایش دهند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

شانزده − سیزده =

0 دیدگاه

Choose a style: