خبرنگاران عضو خانه مطبوعات پالایش و ساماندهی خواهند شد


پاعلم 1400/10/24 دقیقه مطالعه
خبرنگاران عضو خانه مطبوعات پالایش و ساماندهی خواهند شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مسئول مطبوعات و خبرگزاری‌های ارشاد لرستان گفت: خبرنگاران عضو خانه مطبوعات پالایش و ساماندهی خواهند شد.

احمدرضا کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت رسانه‌های لرستان، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱۰ پایگاه خبری، ۱۲۵ نشریه چاپی_ هفته‌نامه، دو هفته‌نامه، فصل‌نامه و ماهنامه و سرپرستی روزنامه‌های سراسری بیش از ۱۰۰ مورد است.

وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو حالت از نشریات حمایت می‌کند که حالت اول شامل حمایت از پایگاه‌های خبری و نشریات مکتوب و سرپرستی‌های سراسری آگهی‌های دولتی است یعنی آگهی‌های دولتی به نشریات چاپی و سرپرستی‌های سراسری تعلق می‌گیرد.

مسئول مطبوعات و خبرگزاری‌های ارشاد لرستان افزود: دومین حمایت از طریق یارانه‌های دولتی است که به نشریات چاپی و پایگاه‌های خبری تعلق می‌گیرد.

کاظمی گفت: براساس قانون مطبوعات باید سه سال از زمان صدور مجوز  پایگاه‌های خبری بگذرد تا به آنان یارانه تعلق گیرد.

وی خاطرنشان کرد: براساس همین قانون باید سه سال از زمان صدور مجوز نشریات چاپی بگذرد تا به آنان آگهی دولتی تعلق گیرد.

مسئول مطبوعات و خبرگزاری‌های ارشاد لرستان اظهار کرد: ۴۰ خبرگزاری فعال در کشور داریم که در لرستان ۱۵ خبرگزاری فعال هستند.

کاظمی با اشاره به ساماندهی اعضای خانه مطبوعات لرستان گفت: در حال حاضر ۲۸۰ خبرنگار عضو این خانه هستند.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه هر ساله خیلی از اعضای خانه مطبوعات باید پالایش شوند که یک سری افراد حذف و یکی سری اضافه شوند،عنوان کرد: چندسالی است در این راستا در خانه اتفاقی نیفتاده و باید افرادی که که قبلا فعالیت رسانه‌ای داشته‌اند و هم‌اکنون خارج از استان هستند و یا نشریه آنان ماده ۱۶ شده و یا دیگر فعالیت رسانه‌ای ندارند و یا فعالیتی ندارند باید حذف شوند و افراد جدیدی که برای دفاتر ورود پیدا کردند اضافه شوند.

مسئول مطبوعات و خبرگزاری‌های ارشاد لرستان بیان کرد: برنامه ساماندهی خانه مطبوعات در دستور کار داریم که با کمک خانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این ساماندهی انجام خواهد شد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پنج + نوزده =

0 دیدگاه

Choose a style: