خانه صنعت و معدن بروجرد افتتاح شد


پاعلم 1400/04/12 دقیقه مطالعه
iOS 14


رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد در آیین افتتاح خانه صنعت و معدن بروجرد افزود: ۴۰۴ واحد صنعتی فلزی، غیر فلزی و معدنی در این شهرستان وجود دارد که معادل ۲۸ درصد صنایع استان است.

حمید آزادبخت اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب بنام تولید، پشتیبانی و مانع زدایی مزین گردید خانه صنعت و معدن راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه خانه صنعت و معدن فقط مختص مراکز استان‌ها است، بیان کرد: با توجه به ظرفیت صنعتی و معدنی موجود در این شهرستان پس از پیگیری‌های بعمل آمده مجوز ایجاد خانه صنعت و معدن بروجرد توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان صادر شد.
آزادبخت اضافه کرد: تفویض اختیار بخشی از اختیارات سازمانی و بعنوان بازویی جهت تسهیل در امورات اجرایی اداره صنعت، معدن و تجارت است.
 رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: از مجموع ۴۰۴ واحد صنعتی بزرگ و کوچک ۳۵۴ واحد آن با اشتغال هشت هزارو ۳۳ نفر فعال و تعداد ۴۸ مورد آن غیر فعال است.

وی اظهار داشت: ۵۱ واحد تولیدی این شهرستان با ظرفیت ۵۰ تا ۷۵ درصد درحال کار بوده که باید به مرور و تحقیق و دستیابی و شناخت آسیب ها تولید نسخه هر واحد را برای تکمیل ظرفیت تهیه شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد بیان کرد: در راستای تحقق شعار جهش تولید پارسال جواز تاسیس ۶۴ واحد تولیدی و صنعتی برای حمایت از سرمایه گذاران و رونق تولید با حجم سرمایه گذاری ۸۴۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان صادر شده است.

آزادبخت اضافه کرد: با راه اندازی این واحدها زمینه اشتغال ۲۲۶ نفر فراهم شده است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای رونق و جهش تولید نیز سال گذشته ۹۷ میلیارد و ۲۷میلیون تومان در این شهرستان سرمایه گذاری و به چرخه تولید برگشت.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: شهرستان بروجرد دارای ۲۲ معدن تالک، سیلیس، فلدسپات، شن و ماسه، لاشه و سنگ گرانیت است که از این تعداد ۱۹ معدن فعال می باشد.                         

وی اضافه کرد: از مجموع ۱۴۳ واحد صنایع معدنی شهرستان ۱۱۴ واحد فعال است.

وی اظهار داشت: با توجه به وجود پتانسیل های خوب معدنی شهرستان بروجرد صدور جواز تاسیس معادن جدید ۳۵ مورد بوده که متاسفانه روند کاهش داشته است.
آزادبخت ادامه داد: کل مساحت استان لرستان ۲۸ هزار کیلومتر مربع است که مطالعات و نمونه برداری های زمین شناسی جدید برای مشخص شدن پتانسیل های موجود در سطح استان از طریق معاونت وزارت صمت انجام شده است.
وی یادآور شد: در اقدامات انجام شده ۵۳ محدوده امید بخش با مساحت حدود هفت هزار کیلومتر مربع در سطح استان شناسایی شده که یکهزار کیلومتر مربع آن در قالب ۶ محدوده امید بخش در شهرستان بروجرد قرار دارد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

هفده − 14 =

0 دیدگاه