خام فروشی مهم‌ترین عامل عدم رونق اقتصادی در لرستان


پاعلم ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ دقیقه مطالعه
خام فروشی مهم‌ترین عامل عدم رونق اقتصادی در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: خام فروشی و عدم فرآوری محصولات زراعی و دامی از مهم‌ترین عوامل کاهش تولید و عدم رونق اقتصادی در استان است.

سیروس ابراهیمی، امروز در نخستین رویداد «تانا» در لرستان که با محوریت توسعه و ارتقاء زیست بوم در سالن جلسات اتاق بازرگانی استان برگزار شد، با بیان اینکه رویداد تانا یک اتفاق مهم در استان است، اظهار کرد: اگر علم و نوآوری با صنعت، کشاورزی و سایر ظرفیت‌های استان آمیخته شود اتفاقات مثبت و بزرگی در زمینه تولید و رونق اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: جدای محصولات پتروشیمی، نرخ حاصل از صادرات در استان به جایگاه واقعی خود نرسیده و از رقم پایین‌تری نسبت به ظرفیت‌های موجود برخوردار است، که این موضوع ریشه در استفاده از روش‌های سنتی در کشاورزی، دامپروری و سایر موارد مشابه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان ادامه داد: خام فروشی و عدم فرآوری محصولات زراعی و دامی از مهم‌ترین عوامل کاهش تولید و عدم رونق اقتصادی در استان است که ارتباط مستقیم با استفاده از روش‌های غیر علمی دارد و لازم است اقدامات اساسی در این رابطه انجام شود.

وی بیان کرد: امروزه روش‌های سنتی در صنعت و کشاورزی کشورهای توسعه یافته جایگاهی ندارد و بسیار مهم است با تلفیق علم و نوآوری با تولید، برای رسیدن به نقطه مطلوب که همان بهره‌گیری از روش‌های نوین و علمی است گام برداریم.

ابراهیمی افزود: «تانا» رویدادی در راستای توسعه و ارتقاء زیست بوم براساس نوآوری و بهره‌گیری از علم است و این رویداد مهم به منزله آشتی فناوری و تولید در عرصه‌های مختلف به شمار می‌آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: دانشگاه‌ها ظرفیت مهمی برای آموزش نیروی کار توانمند و روش‌های نوین و فن‌آورانه هستند و باید ابزار و امکانات لازم را در این رابطه تمهید کنند.

وی با اشاره به اهمیت بنگاه‌های دانش بنیان و ضرورت حمایت از آن‌ها، افزود: اعتبارات خوبی در سال جاری برای فعالیت‌های دانش‌بنیان منظور شده که در صورت وجود طرح‌های کارآمد به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی تأکید کرد: در زمینه اجرای طرح‌های دانش بنیان لازم است اقلیم و آب و هوای استان مد نظر قرار گرفته و متناسب با آن، مطالعات راهبردی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =

Rating*

Choose a style: