حکم انفصال از خدمت پزشک خاطی در ازنا صادر شد


پاعلم 1400/06/14 دقیقه مطالعه
حکم انفصال از خدمت پزشک خاطی در ازنا صادر شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “عبدالرضا شهبازی” روز یکشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: براساس حکم و رای هیات بدوی تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی لرستان، دکتر “ماهور کمالی” متخصص زنان و زایمان، طی حکم صادره به انفصال دائم  از خدمات دولتی، محکوم گردید.

وی تصریح کرد : جدای از رای هیات بدوی تخلفات اداری  دانشگاه علوم پزشکی لرستان، سازمان نظام پزشکی استان نیز طی نامه ای به معاونت درمان دانشگاه اعلام نموده است تا بررسی و تعیین تکلیف پرونده قضایی دکتر “ماهور کمالی” متخصص زنان و زایمان بیمارستان امام علی (ع) شهرستان ازنا از فعالیت های حرفه ای پزشکی جلوگیری بعمل بیاید. 

پیشتر “حشمت بهمنی” فرماندار ازنا اعلام کرد: نهم شهریورماه امسال یک مادر ۲۳ ساله برای وضع حمل به بیمارستان امام علی(ع) ازنا مراجعه کرده که متاسفانه فوت می‌کند و مرگ این مادر باردار به علت کوتاهی، عدم هماهنگی و نداشتن تجربه کافی توسط پزشک معالج رقم خورده است.

وی گفت: پس از این اتفاق شورای تامین شهرستان تشکیل و پزشک معالج ممنوع الکار شد و این سومین مادر باردار است که در یک سال گذشته در بیمارستان امام علی (ع) ازنا حین زایمان جان خود را از دست داده است.

همچنین نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای موضوع و پرونده مرگ مادر باردار ازنایی و موارد مشابه این شهرستان را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارجاع داد.

در این نامه که نسخه ای از آن در اختیار رسانه ها قرار گرفته آمده است: احتراما به استحضار می رساند در بیمارستان امام علی (ع) شهرستان ازنا تاکنون سه مادر باردار در مدت کوتاهی حین زایمان توسط تیم پزشکی و مدیریت یک نفر پزشک خانم متخصص زنان فوت شده‌اند و آخرین آن خانم جوان ۲۳ ساله ای بودند که هفته قبل بر اثر عدم توجه همین پزشک حین زایمان مرحوم شدند و فضایی از مطالبه گری عمومی برای رسیدگی عاجل و دقیق نسبت به کوتاهی پزشک و دیگر مسوولان در این راستا به وجود آمده است.

این نامه اضافه می کند: بدین جهت انتظار دارد ضمن اعزام بازرس ویژه نسبت به رسیدگی به خطای پزشکی مربوطه و کوتاهی احتمالی مسوولان شبکه در شهرستان و استان اقدام عاجل به عمل آورده و نتیجه را ابلاغ فرمایند.

رونوشت این نامه به سازمان بازرسی کل کشور ، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و سازمان پزشکی قانونی کشور نیز ارسال شده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :