حرف اول و آخر توسعه لرستان در گرو توجه به کشاورزی است


پاعلم 1400/08/02 دقیقه مطالعه
حرف اول و آخر توسعه لرستان در گرو توجه به کشاورزی است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حرف اول و آخر توسعه استان در گرو توجه به کشاورزی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مبلغی در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار کرد: یکی از محورهای اساسی توسعه استان کشاورزی است باید به این مقوله به‌عنوان یک سیاست کلی و غالب توجه ویژه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: حسنی‌مقدم مسائل کارشناسی و خوبی ارائه دادند آسیب‌شناسی و اطلاعات ذی قیمتی از تمامی زیر بخش‌های کشاورزی مطرح شد از جمله اینکه مشکل عدم مدیریت آب می‌تواند کشاورزی استان را تهدید کند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: یکی از سیاست سازمان جهاد کشاورزی لرستان توسعه کشت گیاهان دارویی است که باید در جهت رونق تولیدات کشاورزی حوزه تولید گیاهان دارویی تقویت و توسعه پیدا کند، ما باید با حفظ کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی مدرن پیش برویم.

مبلغی اضافه کرد: برای رسیدن به خودکفایی باید اقدامات جهادی داشته باشیم تا بتوانیم استعداد استان در زمینه کشاورزی را شکوفا کنیم.

وی بیان کرد: از اقدامات و برنامه‌های دکتر حسنی‌مقدم در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کشت گیاهان دارویی قدردانی می‌کنم، گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده و جواب داده است سرمایه‌گذاری بر روی تولید انواع محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی ضروری است نباید فقط تک‌محصولی باشیم.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: کشت محصولات آب‌دوست باید مدیریت شود تا بتوانیم از منابع آب و خاک محافظت کنیم شناسایی و توسعه کشت گونه‌های گیاهی که نیاز آبی کمتری داشته و در صنعت داروسازی کاربرد دارد را ترویج کنیم.

مبلغی بر ایجاد زنجیره‌های تولید و فرآوری محصولات کشاورزی که بتواند باعث افزایش درآمدزایی و ایجاد اشتغال شود و نیز باعث جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی شود تأکید کرد.

وی اظهار کرد: از حیث آب‌وخاک باید به کشاورزی توجه ویژه شود، استفاده بی‌رویه از منابع آب‌وخاک می‌تواند در سال‌های آتی تهدیدی برای کشاورزی باشد و در اثر بی‌آبی نتوانیم در بخش کشاورزی فعال باشیم.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: برای توسعه بخش کشاورزی به ظرفیت مسئولین اعم از مجلس خبرگان، مجمع نمایندگان استان، نخبگان و همه بخش‌ها نیاز داریم. برای پیگیری اولویت‌های بخش کشاورزی لرستان از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

اسفندیار حسنی مقدم رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز گزارش جامعی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش کشاورزی، مهم‌ترین چالش‌ها و راهکارها را ارائه داد.

وی تأکید کرد: با قانون‌مداری، مردم‌داری، اخلاق‌مداری و با روحیه جهادی در خدمت کشاورزان و دامپروران که بهترین مخلوقات خدا هستند تمام تلاش و همت خود را به کار خواهیم بست تا با افزایش تولید سبب افزایش درآمد کشاورزان، افزایش اشتغال و کاهش فقر و رفع محرومیت در جوامع روستایی و عشایری در دولت انقلابی و جهادی باشیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

1 × پنج =

0 دیدگاه

Choose a style: