جهاد دانشگاهی بر اساس نیازهای ملی و مزیت‌های بومی فعالیت می‌کند


پاعلم 1400/05/16 دقیقه مطالعه
جهاد دانشگاهی بر اساس نیازهای ملی و مزیت‌های بومی فعالیت می‌کند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی بر اساس نیازهای ملی و مزیت‌های بومی فعالیت می‌کند.

دکتر محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند در توسعه فرهنگ مصرف مردم موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: کشور در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد مشکلاتی دارد که رفع آنها از مطالبات اصلی مردم است و جهاد دانشگاهی باید در توسعه و رفع موانع اقتصادی راهکار ارائه کند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی نهادی علمی است که می‌توانند در راستای رشد فناوری‌های روز اقدام کرده و به تکنولوژی‌های جدید دستیابی پیدا کنند  این نهاد علمی که مولود انقلاب است باید در این مسیر حرکت کند.

خدابخشی یادآور شد: جهاد دانشگاهی در رسیدن بخش صنعتی، علمی و پژوهشی به اهداف و کارهای دانش‌بنیان کمک بسزایی انجام داده است.

وی افزود: مؤسسه رویان با تولید سلول‌های بنیادی جنینی نام ایران را بین ۱۰ کشور برتر دنیا که به این فناوری دست‌ یافته‌اند قرار داد، همچنین تولد اولین گوسفند شبیه‌سازی شده در ایران در سال ۱۳۸۵، بهره‌گیری از سلول‌های بنیادی در درمان بیماران با ضایعات قلبی و بیماران با مشکل قرنیه چشم در سال ۱۳۸۳ و برای نخستین‌ بار در کشور و افتخاراتی از این دست از دیگر افتخارات این مؤسسه و به‌دنبال آن جهاد دانشگاهی است.

 نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی براساس نیازهای ملی و مزیت‌های بومی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :