جمع‌آوری ۱۹ میلیارد تومان زکات در لرستان


پاعلم 1400/06/07 دقیقه مطالعه
جمع‌آوری ۱۹ میلیارد تومان زکات در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: ۱۹ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب در استان جمع‌آوری‌ شده است.

جلال شیخ پور در جلسه شورای زکات که امروز هفتم شهریورماه برگزار شد، اظهار کرد: ۱۹ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب در استان جمع‌آوری شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر جمع‌آوری زکات در روستاها صورت گرفته لذا بین نیازمندان آن مناطق صرف امور عمرانی، تهیه جهیزیه، اشتغال و … هزینه شده است.

این مسئول تصریح کرد: خوشبختانه امسال با همکاری مردم‌ و تلاشی که مراکز نیکوکاری انجام دادند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طرح ۷۲ دیگ در دو شهرستان خرم‌آباد و دورود اجرا شد.

مدیرکل کمیته امداد لرستان خاطرنشان کرد: در بحث شورای زکات اتفاقی که امسال افتاد از مجموع ۲۸۶۱ روستای مشمول زکات ۱۴۲۰ روستا قابلیت پرداخت زکات داشتند.

شیخ‌پور به موضوع ایتام و محسنین نیز اشاره کرد و افزود: قبلاً‌ میانگین درآمد هر یتیم یا خانواده محسنین که بالغ‌بر ۱۱ هزار و ۹۰۰ خانواده هستند ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان بوده که امسال به همت خیرین به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی عنوان کرد: در عید قربان ۱۰۰ رأس گوساله توسط یک خیر در خارج از کشور به کمیته امداد اهدا و حدود ۱۳ تن گوشت بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد لرستان اظهار کرد: امید است در این روزهای سخت کرونایی جهش خدمتی چه در بخش توزیع بسته‌های معیشتی چه در طرح اطعام، رسیدگی به امور معیشتی اشتغال، ‌مسکن و … به سرانجام برسد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :