جلب مشارکت مردمی هدف اصلی نیروی انتظامی است


پاعلم 1400/07/21 دقیقه مطالعه
جلب مشارکت مردمی هدف اصلی نیروی انتظامی است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سرهنگ سید علی میراحمدی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت هفته نیروی انتظامی افزود: ناجابه عنوان یک سازمان مردمی، جامعه محور و هوشمند برای پیشبرد اهداف خود در اجرای نظم و امنیت جامعه به دنبال جلب اعتماد و مشارکت مردمی است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل عمده سیل های سال ۹۸ عدم رعایت قوانین و تجاوز به حریم راه ها بود افزود: با توجه به گستردگی جاده های استان، همکاری دهیاران در شناسایی و جلوگیری از تجاوز به حریم راه ها و پیگیری و رفع نواقص ایمنی محورهای روستایی ضروری است.

وی با قدردانی از همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در حوزه ایمنی تردد گفت: نقش مردم، فعالان حمل و نقل، رانندگان و دهیاران در همکاری با پلیس و برقراری ایمنی سفر بسیار تاثیرگذار است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز گفت: فعالان حمل و نقل و رانندگان اصلی ترین رکن در تردد جاده ای بشمار می روند که درپی تلاش آنها و تعامل بین پلیس و سایر دستگاه های ذیربط، هرساله شاهد روند نزولی میانگین تصادفات هستیم.

میثم قدمی افزود: با توجه به اینکه ناوگان اتوبوس لرستان از جوانترین ناوگان کشور است و با دقت نظر رانندگان حمل و نقل عمومی استان در رعایت قوانین، در حال حاضر تصادفات فوتی در این بخش تقریبا به صفر رسیده است و کمترین حوادث در آن اتفاق می افتد. 

وی خواستار لغو منع تردد ناوگان اتوبوسی از آزادراه خرم آباد_بروجرد شد و گفت: با توجه به مزایای این آزادراه در کاهش هزینه های سوخت، زمان سفر و دغدغه مندی مسافران حمل و نقل عمومی، انتظار می رود موضوع لغو محدودیت تردد اتوبوس ها از این محور پیگیری شود.

هفته نیروی انتظامی از ۱۷ مهر آغاز شده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

Rating*

Choose a style: