» آرشیو » جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر در راستای تقویت گفتمان مقاومت است
جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر در راستای تقویت گفتمان مقاومت است
آرشیو - اخبار

جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر در راستای تقویت گفتمان مقاومت است

1402/07/11 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر در راستای تقویت گفتمان مقاومت و جهاد تبیین مدنظر مقام معظم رهبری تاثیرگذار است.

احسان یاوری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر با حضور بیش از ۵۰۰ هنرمند داخلی و خارجی در لرستان در حال برگزاری بوده و کار ارزشمندی محسوب می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه لرستان مهد هنر و ذوق سرشار مردمان این خطه است و از طرفی موسیقی حماسی در این استان جایگاه ویژه‌ای دارد موضوع برگزاری چنین جشنواره‌ای و در این سطح مطرح و میزبان این جشنواره هستیم.

یاوری با بیان اینکه پرداختن به موضوع هنر حماسی چه موسیقی و چه عرصه‌های دیگر هنر، از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: لرستان به استان حماسه، غیرت و دلاوری معروف است و طبیعتا هنر حماسی در این دیار از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: امیدواریم این جشنواره برای سایر عرصه‌های هنری دیگر تکرار شود چراکه اگر سایر عرصه‌ها با حماسه، ایثار و فداکاری مردمان این سرزمین را داشته باشیم  این جشنواره مقدمه‌ای بر سایر جشنواره هنری دیگر می‌تواند تکرار شود.

یاوری اضافه کرد: جلوه‌های ایثار، فداکاری مردمان سرزمین و لرستان دلاور را باید با هنر نشان دهیم.

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: این جشنواره در راستای تقویت گفتمان مقاومت و جهاد تبیین مدنظر مقام معظم رهبری تاثیرگذار است چراکه زبان هنر زبانی بین‌المللی و همه اقشار مختلف مردم است.

وی خاطرنشان کرد: زبان هنر را مردم درک می‌کنند و ادراک آنها از این عرصه ادراکی عمومی است، هر اندازه از عرصه هنر استفاده کنیم تبیین ما قابل فهم‌تر برای مردم خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد: استفاده از ابزار هنر برای تبیین و بیان ارزش‌های والای اخلاقی و انسانی به خصوص ایثار، جهاد و مقاومت بسیار می‌تواند تاثیرگذار باشد.

یاوری اضافه کرد: جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر در عرصه نوا، آوا و موسیقی است و می‌تواند اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: یکی از مصادیق هنر فاخر انقلابی جشنواره‌هایی از این دست است که هنرمندان متعهد به مقوله ایثار و مقاومت ادای دین می‌کنند.

این مسئول اظهار کرد: امروز اقبال نسل جوان به مقوله موسیقی را نباید نادیده گرفت و وظیفه داریم موسیقی سالم و فاخر را در اختیار آنان قرار دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: هنر همان غذای روح است و همانگونه که تلاش می‌کنیم غذای سالمی به جسم برسد و باید تلاش و برنامه‌ریزی کنیم که غذای روح سالمی را برای جامعه فراهم سازیم.

انتهای پیام 

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

علی بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 2 =

  • ×