توقیف سمند حامل بار قاچاق دو میلیاردی در لرستان


پاعلم 1400/06/18 دقیقه مطالعه
توقیف سمند حامل بار قاچاق دو میلیاردی در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ فرمانده انتظامی لرستان از توقیف یک دستگاه سمند و کشف مقادیری محموله قاچاق در شهرستان چگنی خبر داد.

سردار یحیی الهی با اشاره به اثرات منفی قاچاق بر تولیدات داخلی و امنیت اقتصادی، افزود: کالای قاچاق علاوه بر نابودی تولیدات داخلی برای سرمایه‌گذاران نیز ناامنی به همراه دارد.

وی افزود: ماموران انتظامی  این شهرستان  در حال گشت‌زنی در  محور آزاد راه خرم‌آباد- پل زال به یک دستگاه سواری سمند مشکوک شده و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان گفت: در بازرسی از خودروی مذکور مقادیری انواع کالای قاچاق از قبیل، یک عدد لب تاپ، دو عدد تبلت، کیف لب تاپ ۱۶ عدد، کیف زنانه ۱۵ عدد، کیف دستی هشت عدد، کیف تبلت ۲۳ عدد، کاور تبلت ۱۵ عدد، کاور گوشی ۱۲ عدد، شارژ بی‌سیم ۱۳ عدد، کابل اچ‌تی‌ام‌ای پنج عدد، کابل شارژ ۲۶ عدد، تبدیل شارژ ۱۱ عدد، ایر پاد به همراه کیف ۶ عدد، کابل یواس‌بی هفت عدد و مداد تاچ گوشی سه عدد، کابل استریو یک عدد، نگهدارنده گوشی هشت عدد، مهره‌های تزئینی پنج بسته، جک درب پارگینگ ۴۹ عدد و ۹۸ جین شلوار قاچاق و فاقد مجوز گمرکی کشف شد.

الهی با بیان اینکه کارشناسان ارزش این محموله کشف‌شده را دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر و کالاهای کشف‌شده به اداره تعزیرات حکومتی تحویل داده شد.

وی به شهروندان توصیه کرد: برای حمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با رواج بیکاری در جامعه که دستاورد عرضه انواع کالاهای خارجی و قاچاق است با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری را در این زمینه به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :