توسعه آبزی‌پروری، یکی از راه‌های رهایی از اقتصاد تک محصولی


پاعلم 1400/04/02 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: توسعه آبزی پروری یکی‌از راهکارهای برون رفت از اقتصاد تک محصولی بوده که لرستان نیز در حوزه شیلات و پرورش ماهیان خاویاری از ظرفیت خوبی برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: یکی‌از راهکارهای برون رفت از اقتصاد تک محصولی نفت در کشور، توسعه بخش کشاورزی ازقبیل توسعه کشت گیاهان دارویی، آبزی پروری مانند ماهیان خاویاری و … است.

اسفندیار حسنی‌مقدم،  در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طی چند سال گذشته دولت در زمینه تأمین داروهای دامی و مجهز کردن ۶۰ هزار هکتار از اراضی آبی به سیستم آبیاری نوین حرکت کرده است.

وی ادامه داد: همچنین توسعه کاشت گیاهان دارویی و باغات دیم در اراضی شیب‌دار نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.

حسنی‌مقدم با بیان اینکه اجرای عملیات آبخیزداری از دیگر کارهای انجام شده‌است، عنوان کرد: میزان انجام عملیات آبخیزداری ظرف سه سال اخیر با چهل سال گذشته برابری می‌کند و از نظر توسعه مکانیزاسیون نیز به ازای هر ۳۰ هکتار یک دستگاه تراکتور در استان موجود است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت:  توسعه آبزی پروری یکی از راهکارهای برون رفت از اقتصاد تک محصولی بوده که لرستان نیز در حوزه شیلات و پرورش ماهیان خاویاری از ظرفیت خوبی برخوردار است.

وی افزود: فعال کردن ستاد سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی از دیگر کارهای انجام شده است که در واقع با این کار به جای اعتبارات دولتی از سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده می‌شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

18 − 14 =

0 دیدگاه