توانمندسازی و باز اجتماعی شدن، مهمترین راهکار کاهش معضلات اجتماعی


پاعلم ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ دقیقه مطالعه
توانمندسازی و باز اجتماعی شدن، مهمترین راهکار کاهش معضلات اجتماعی


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: توانمندسازی و باز اجتماعی شدن از مهمترین راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی است.

دکتر مجید منعمی امروز چهارم دی ماه در نشست با تشکل‌های مردم نهاد فعال لرستان، اظهار کرد: آموزش مدیریت بحران و آشنایی با ظرفیت‌های تشکل‌ها، دو محور مهم این نشست است که در همین راستا باید از ظرفیت اساتید حوزه مدیریت بحران بهره‌گیری شود.

وی افزود: آموزش فرآیند ثبت و تمدید مجوزهای تشکل‌های مردم نهاد استان از دیگر مباحث امروز بود که در این رابطه نیز آموزش‌های مدنظر در اختیار تشکل‌ها قرار گرفت.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: فراخوان عمومی از سازمان‌های مردم نهاد با عنوان بررسی حوزه‌های فرهنگی در رابطه با سکونتگاه‌های غیر رسمی، متکدیان، کودکان کار، طلاق و سایر مفاسد به عنوان معضلات و مشکلات امروز جامعه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی و باز اجتماعی شدن از مهمترین راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی است، تصریح کرد: طرح و برنامه‌های ارائه شده توسط تشکل‌های مردم نهاد در این نشست عمدتا در زمینه توانمندسازی محلات حاشیه‌نشین بود که طرح‌های مذکور ضمن پایش، بهترین موارد انتخاب و به منظور انعقاد تفاهم‌نامه در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + بیست =

Rating*

Choose a style: