تشکیل ستاد جهش تولید برای دیمزارهای لرستان و ۲ خبر کوتاه


پاعلم 1400/07/08 دقیقه مطالعه
تشکیل ستاد جهش تولید برای دیمزارهای لرستان و ۲ خبر کوتاه


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ستاد جهش تولید در دیمزارهای استان به زودی تشکیل‌ و اعضای آن معرفی می‌شود.

اسفندیار حسنی‌مقدم اظهار کرد: طرح پنج ساله جهش تولید دیمزارها تاکنون در آذربایجان شرقی، همدان، خوزستان، گلستان، کرمانشاه و کردستان اجرایی شده و لرستان هفتمین استان در این راستا است.

وی تصریح کرد: گندم، جو، نخود، عدس، کلزا، گلرنگ و محصولات علوفه‌ای در قالب این طرح قرار دارند و حمایت‌های خرید ادوات، کودهای ریزمغذی و بذر با تسهیلات قرض‌الحسنه در این راستا صورت می گیرد.

وی از جمله اهداف اساسی جهش تولید در دیمزارها را کشاورزی حفاظتی جهت بهره‌برداری بیشتر از بارندگی‌، استفاده از کودهای بذرمال جهت مقابله با تنش‌ خشکی و سرما، استفاده از کودهای ریزمغذی و وارد کردن نباتات علوفه‌ای و روغنی در تناوب با غلات و حبوبات برشمرد.

راه اندازی انجمن حمایت از خانواده زندانیان کوهدشت

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی لرستان گفت: انجمن حمایت از خانواده زندانیان برای تامین خدمات معیشتی این قشر در کوهدشت ایجاد می‌شود.

مجید کشوری اعلام کرد: برای جلوگیری از تردد خانواده مددجویان به مرکز استان، انجمن حمایت از خانواده زندانیان کوهدشت تشکیل می‌شود تا خدمات حمایتی در زمینه معیشتی مالی را در شهر خود دریافت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه قبلا زمین مورد نظر برای احداث زندان کوهدشت توسط سازمان زندان‌ها تملک شده و طرح مطالعاتی آن نیز به اتمام رسیده است امیدواریم با تزریق اعتبار، عملیات اجرایی طرح سال آینده آغاز شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ازنا منصوب شد

طی حکمی از سوی سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، سرهنگ روح الله مسلمی به عنوان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ازنا منصوب شد.

پیش از این سرهنگ غلامرضا سالاروند از شهریور ۱۳۹۶ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ازنا بود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: